Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Banková aplikácia VÚB Mobil Banking vás prekvapí tým, čo všetko dokáže!

Banková aplikácia VÚB Mobil Banking vás prekvapí tým, čo všetko dokáže!
TECHBOX
Banková aplikácia VÚB Mobil Banking vás prekvapí tým, čo všetko dokáže!

Aplikácia VÚB Mobil Banking patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie bankové aplikácie na slovenskom trhu. Dôvod je jednoduchý – množstvo moderných funkcionalít a prehľadné prostredie.

Tie používateľom náramne uľahčujú prácu s financiami. Pozreli sme sa na tie najväčšie vychytávky a novinky aplikácie VÚB Mobil Banking. Ste zvedaví?

Mimochodom, aplikácii VÚB Mobil Banking fandíme aj my v redakcii, aj preto je nominovaná medzi 6 najlepších v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA v našej tradičnej ankete NAY TECHBOX ROKA 2022. Ak aplikáciu používate alebo sa vám páči, neváhajte za ňu zahlasovať, môžete vyhrať veľmi zaujímavé ceny!

Obsah pokračuje pod reklamou

Otvoriť si osobný účet v banke pomocou aplikácie dnes nie je nič výnimočné. Pre banku je to už skôr povinnosť, nakoľko online bankovanie, bez návštevy kamennej pobočky, je stále populárnejšie. Predsa len vás viac poteší, keď si zriadite účet, či vybavíte platby, v pohodlí kaviarne, než keď musíte navštíviť pobočku.

Mobilná aplikácia je najpohodlnejšia cesta, ako si otvoriť nový účet

Zriadiť osobný účet vo VÚB pomocou aplikácie VÚB Mobil Banking je krásny príklad toho, ako jednoduché, rýchle a pohodlné zakladanie účtu môže byť. Stačí ak si do vášho smart zariadenia stiahnete aplikáciu VÚB Mobil Banking. Otvorte ju a podľa toho, či už ste klientom VÚB alebo nie vyberte, či sa chcete prihlásiť alebo sa stať klientom.

Po výbere Stať sa klientom máte na výber z možností: Otvoriť bežný účet, Získať spotrebný úver, Vyžiadať kreditnú kartu alebo Získať možnosť splátok na nákup tovaru. Po výbere možnosti „Otvoriť bežný účet“ sa v prehľadnej infografike dozviete, že vám postačí občianky preukaz, odfotiť sa a doplniť pár údajov či online podpís nevyhnutných dokumentov.

Takto rýchlo si vo VÚB založíte osobný účet. Samozrejmosťou je toto pohodlie pre právne dospelých, avšak vo VÚB majú tento komfort už aj všetci od 15 do 18 rokov. Čo je naozaj ústretový krok.

Instantné platby sú extrémne návykové

Previesť peniaze z účtu na účet, takpovediac lusknutím prstu, je v rámci jednej banky bežná realita. Ide o obrovský používateľský komfort a praktickú službu, ktorá dokáže ušetriť skutočne veľa stresu. Instantná platba na účet konkurenčnej banky, to už je iný príbeh. Našťastie, pre niektoré banky uzavretý.

VÚB, aj v rámci VÚB Mobil Banking, okamžité platby umožňuje. Je jednou zo štyroch bánk pôsobiacich na Slovensku, ktoré tento benefit pre svojich klientov priniesli. V praxi tak už nemusíte čakať hodiny, kým sa platba overí a peniaze prídu na účet inej banky. Na cieľovom účte je uhradená suma do 10 sekúnd.

Pre okamžitú platbu nemusíte robiť nič naviac. Spravte prevod peňazí z účtu na účet tak, ako to robíte bežne. Ak druhá banka, teda jedna zo zostávajúcich troch, okamžité platby umožňuje, peniaze sú hneď na účte. Verme, že sa táto vychytávka čo najskôr udomácni aj v ostatných bankách. A samozrejme, ak aj vám niekto z inej podporovanej banky pošle platbu na účet, máte ju pripísanú ihneď.

Mobilná aplikácia nahradí kartu pri výbere z bankomatu

Mobilná aplikácia VÚB Mobil Banking ponúka aj ďalšiu užitočnú funkcionalitu pre veľmi rýchlu prácu s peniazmi. Tentokrát potešíme tých, ktorí chcú alebo musia pracovať s hotovosťou. Vďaka aplikácii totiž už nebudete tráviť zbytočne čas pri bankomate.

Otvorte aplikáciu VÚB Mobile Banking, no neprihlasujte sa. Z možností vyberte výber z bankomatu. Teraz sa prihláste. Zvoľte sumu, ktorú chcete vybrať. Aplikácia vygeneruje jednorazový kód s platnosťou 3 minúty, ktorý zadáte do bankomatu. Tento výber je bez použitia platobnej karty.

Takýto spôsob výberu peňazí z bankomatu má niekoľko bezpečnostných výhod. Tou prvou je, že kartu v bankomate jednoducho nezabudnete. Pretože ju na výber nepotrebujete. Ďalšou je jednorazový kód s obmedzenou dobou platnosti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak by niekto k bankomatu nainštaloval kameru a podarilo sa mu zadaný kód odčítať, je mu na nič. Druhýkrát sa už použiť nedá. Totiž, ak by sa mu podarilo odčítať PIN kód vašej platobnej karty a získal by aj platobnú kartu, môže vám spôsobiť veľké nepríjemnosti. Pri výbere z bankomatu mobilo ste však absolútne v bezpečí.

Výber z bankomatu pomocou aplikácie je tiež bezpečný v tom, že výberov môžete realizovať za deň len obmedzené množstvo. Vyberať môžete maximálne 5-krát. Limit pre jeden výber si môžete staviť priamo v aplikácii podľa svojich preferencií a môžete ho operatívne meniť podľa potreby.

Karta, ktorá takmer neexituje, no aj tak s ňou zaplatíte

VÚB ponúka hneď niekoľko typov kreditnej karty Mastercard. Rozhodnúť sa môžete presne podľa vašich potrieb. V čom je najväčšia nevýhoda fyzickej kreditnej karty? Ak vám ju niekto odcudzí, môže vás pripraviť o peniaze, ktoré ani nie sú vaše, no aj tak ich budete musieť vrátiť. Samozrejme, scenár s odcudzenou kreditnou kartou nie je čierno-biely a banka pomáha vzniknutú situáciu riešiť. Nie je to však príjemná skúsenosť.

Zdroj | VUB banka

Ako tomuto scenáru predísť? Zmýšľajte ekologicky. Požiadajte vo VÚB o kreditnú kartu Mastercard v elektronickej podobe. Do aplikácie, bez fyzickej plastovej kartičky. Kreditku budete mať priamo v aplikácii VÚB Mobil Banking, vďaka čomu bude chránená viac než len tradičným PIN kódom. Presnejšie, kódom zamknutého smartfónu, kódom aplikácie a kódom pre potvrdenie platby.

Okrem toho, že bezplastovou kreditnou kartou znížite uhlíkovú stopu, tiež ušetríte. VÚB vám kreditnú kartu vystaví bez poplatku a k dispozícií ju budete mať už za 48 hodín. Kartou samozrejme môžete platiť ako smartfónom, tak smart hodinkami. Priamo v aplikácii VÚB Mobil Banking v detailoch karty je možnosť pridať kartu do elektronickej peňaženky Apple Pay alebo Google Pay.        

Mimochodom pridať platobnú kartu od VÚB do digitálnej peňaženky môžete priamo z aplikácie. Stačí z menu v ľavom hornom rohu aplikácie vybrať položku Karty, zvoliť kartu, ktorú chcete pridať a v detailoch, hneď po grafikou karty, je možnosť pridania karty do Google Pay alebo Apple Pay.

Nasleduje pár jednoduchý krokov, ktorými odsúhlasujete podmienky používania a ste informovaní o bezpečnosti. Hotovo, platobnú kartu máte pridanú vo vašej elektronickej peňaženke a môžete platiť.  

Banka VÚB svoju aplikáciu neustále vylepšuje, čím reaguje na aktuálne potreby svojich klientov. Dôkazom je novinka, ktorá umožňuje upraviť trvalý platobný príkaz priamo v aplikácii. V dnešnej dobe rastúcej inflácie sa to náramne hodí. Napríklad pri inkase za elektrinu.

Pozrite si

Hľadáme NAY TECHBOX SMARTFÓN roka 2022. Hlasujte a vyhrajte!

Postup je veľmi jednoduchý. V aplikácii v menu vyberte Platby – Trvalé príkazy a prevody. V časti Môj účet vyberte ten účet, z ktorého je trvalý príkaz zriadený. Teraz uvidíte zoznam všetkých trvalých príkazov. Kliknite na ten, ktorý chcete zmeniť a vyberte možnosť Zmeniť. Spravte úpravu, kliknite na pokračovať a potvrďte PIN kódom alebo biometriou tváre. Hotovo, takto jednoduché to skutočne je.

Mobilná aplikácia VÚB Mobil Banking je medzi používateľmi náramne populárna. Ostatne, systematicky a veľmi trefne uľahčuje klientom využívať množstvo služieb a efektívne pracovať s peniazmi. Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete NAY TECHBOX roka 2022. Hlasovať a vybrať najlepších z najlepších sa oplatí, môžete totiž vyhrať jednu z 10 mimoriadne atraktívnych cien.  

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2022 môžete pritom vyhrať aj štýlový smartfón HONOR Magic4 Lite práve od nášho partnera VÚB banka.