Banková aplikácia dnes dokáže viac, ako si viete predstaviť

Banky sa presťahovali do našich smartfónov. Bez preháňania môžeme dnes napísať, že návšteva banky je v dnešnej modernej dobe skôr výnimkou, takmer všetko dokážete vybaviť cez mobil. Presvedčila nás o tom aj mobilná aplikácia VÚB Mobil Banking, ktorá opäť prináša niekoľko noviniek. Čo všetko dokáže?

Aplikácia VÚB Mobil Banking je aj vďaka množstvu funkcionalít nominovaná v našej ankete NAY TECHBOX roka 2021 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA. Má na to stať sa najlepšou bankovou aplikáciou roka 2021, pozrite sa, prečo si to myslíme. Aby sme sa neopakovali, len pripomenieme, že okrem správy bežného či firemného účtu a pohodlnej tvorbe platieb, môžete vďaka aplikácii vyberať hotovosť z bankomatu len mobilom. Samozrejmosťou je aj manažment platieb prostredníctvom Google Pay či Apple Pay.

Veľkou výhodou aplikácie je tiež tzv. Rýchly prístup, ktorý si viete zobraziť ešte pred prihlásením sa do aplikácie. Všetky položky Rýchleho prístupu si pritom viete prispôsobiť podľa vás. Takto si viete rýchlejšie zvoliť, čo chcete urobiť, napríklad si viete priamo vybrať Sporenie či službu Viamo, alebo položku Scan and Pay pre pohodlné vytvorenie platieb. Ak by ste však v tomto prípade zvolili položku Kontakt, viete priamo zatelefonovať do banky.

Prvý voľný operátor banky vás automaticky identifikuje a vy si výrazne skrátite čas hovoru. V prípade požiadaviek, ktoré si vyžadujú aj autentifikáciu, si už nebudete musieť pamätať rôzne údaje, heslá, hlásiť svoje rodné číslo a podobne. Je to návykové, pritom je to len začiatok inovácií, kde oceníte aj novinku pod výstižným názvom Banka na diaľku.

Mimochodom, všimli ste si na našich fotografiách, že aplikácia VÚB Mobil Banking si rozumie aj s najnovším skladacím smartfónom a plnohodnotne ju viete používať aj na veľkom vnútornom displeji po rozložení smartfónu? Skvelé, aj tu vidieť, že v banke myslia aj na zákazníkov, ktorí naplno žijú najmodernejšími technológiami.

Praktickou novinkou roka 2021 sú aj tzv. Plánované platby. Na jednej obrazovke tak po novom vidíte sumár všetkých očakávaných výdavkov za mesiac vrátane splátky úveru alebo kreditnej karty. Samozrejme tu nechýbajú tie, ktoré máte vedené ako trvalé príkazy či inkasá.  Ak dokonca potrebujete zistiť, ako online vybaviť zmenu vo vašej pôžičke, alebo napríklad si aktualizovať občiansky preukaz, je to výrazne jednoduchšie ako doteraz. Do banky nemusíte chodiť, VÚB banka vám vie plnohodnotne pomôcť na diaľku pri množstve aktivít.

Po kliknutí na sekciu Banka na diaľku priamo v aplikácii VÚB Mobil Banking si stačí zvoliť oblasť, ktorej sa vaša požiadavka týka. Vyplníte sprievodný text a odošlete. Banka vás následne bude kontaktovať a navrhne postup, aby vašu požiadavku vyriešila čo najskôr.

My sme si takto vyskúšali práve zmenu občianskeho preukazu. Po odoslaní žiadosti nás osobná bankárka z našej pobočky kontaktovala doslova v priebehu pár minút, dohodli sme si úkony pre vykonanie zmeny a podpísali potrebné dokumenty – samozrejme na diaľku – len potvrdením v aplikácii!

Vítanou novinkou je aj odosielanie dokumentov banke cez aplikáciu. Po novom funguje podpora viacstranových dokumentov, stačí cez aplikáciu odfotiť viac strán dokumentu naraz a na konci procesu z nich vytvoríte jediným klikom potrebný dokument. Aby toho nebolo málo, odfotené strany dokumentu viete upravovať, otáčať a dokonca aj meniť ich poradie. Takto vytvorený viacstranový dokument len následne priložíte k požiadavke banky a odošlete na pobočku. Všetko z pohodlia domova, kľudne môžete sedieť vo vašom obľúbenom kresle.

Okrem viacstranového nahrávania dokumentov viete na diaľku podpísať aj zmluvy. A to už nielen ako jedna osoba, ale kľudne môžu podpísať zmluvu aj viaceré osoby. Stačí ak máte službu Nonstop banking a máte aktivny aspoň jeden bezpečnostný prvok – napríklad overejenie cez mPIN či odtlačok prsta. Podpisovanie viacerými osobami je možné napríklad pri predaji VÚB pôžičiek pre viac osôb a podobne.

Vítanou novinkou aplikácie VÚB Mobil Banking pre rok 2021 je rozhodne aj možnosť potvrdzovania platieb cez VÚB ePlatby. Viete tak platiť u obchodníkov na internete priamo cez váš smartfón. Stačí ak pri platbe vašej internetovej objednávky zvolíte VÚB ePlatby a budete automaticky presmerovaní na responzívnu verziu stránky ePlatby. Banka vie, že ste na mobilnom zariadení, a tak vás automaticky presmeruje do aplikácie, kde po prihlásení vidíte predvyplnený platobný príkaz. Ak je všetko v poriadku stačí už len platbu potvrdiť svojim mobilným PINom a váš nákup je uhradený. Skvelé, že?

Ak nakupujete cez počítač, tak vám stačí pri VÚB ePlatbe len aplikáciou VÚB Mobil Banking naskenovať QR kód. Opäť je všetko jednoduché, hneď ako sa prihlásite do aplikácie, vidíte predvyplnený platobný príkaz, kde je ešte možné upraviť konštantný symbol a info pre príjemcu (ak to daný obchodník umožňuje). Potom už stačí len platbu potvrdiť vašim Mobilným PINom. Hneď ako vás aplikácia informuje o platbe, stačí kliknúť na tlačidlo OK a odhlásite sa z aplikácie.

Aby toho nebolo málo, už od 1. februára 2022 sa môžete tešiť na skutočnú platobnú revolúciu. VÚB banka totiž spustí instantné platby, čiže akonáhle pošlete svoje prostriedky v akýkoľvek deň a v akúkoľvek hodinu, príjemcovi prídu už v priebehu niekoľkých sekúnd. Týka sa to nielen Slovenska, ale aj ďalších 35 krajín Európy, ktoré sa zapojili do poskytovania SEPA okamžitých platieb. Instantné platby budú fungovať po aktualizácii aplikácie, ktorá bude dostupná už koncom januára 2022.

Novinkou aplikácie je aj podpora služby Zdieľanie platby – Payme, ktorá patrí medzi najpohodlnejšie spôsoby ako sa finančne vyrovnať so svojimi známymi na pár klikov. Ak chcete, aby vám niekto uhradil konkrétnu sumu, stačí si vytvoriť platobný link v menu Platby –  Zdieľanie platby alebo cez spomínaný Rýchly prístup. Tento link po vytvorení viete vyzdieľať cez četovacie aplikácie alebo e-mail a platba bude u vás po zavedení instantných platieb, dá sa povedať aj okamžite.

O tom, že aplikácia VÚB Mobil Banking je mimoriadne obľúbená svedčí aj to, že už má na svojom konte viac ako 1 milión používateľov! Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete NAY TECHBOX roka 2021. Hlasovať a vybrať najlepších z najlepších sa oplatí, môžete totiž vyhrať jednu zo 6 mega cien.

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2021 môžete pritom vyhrať aj štýlový smartfón vo farbe Violet Samsung Galaxy A32 5G práve od nášho partnera VÚB banka. Pozrite si všetky ceny v ankete.

Hlasovať môžete už len do 16. januára 2022.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2021 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Komentáre k článku