Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Axsotic 3D Spheric Mouse: 3D myš nielen pre grafikov

Axsotic 3D Spheric Mouse: 3D myš nielen pre grafikov
Dominik Fúsek
Axsotic 3D Spheric Mouse: 3D myš nielen pre grafikov

Počet predstavených 3D zariadení rastie obrovským, možno až bláznivým tempom. Predovšetkým sa ale jedná o zobrazovacie zariadenia, teda televízory (Zabudnite na Full HD! Samsung predstavil Ultra Definition 3D TV!), 3D digitálne fotorámiky (Nikon NF-300i: fotorámik s Androidom a 2D-3D konverziou?) či zobrazovacie príslušenstvo (Hasbro My3D: podpora 3D už aj na iPhone!). S ostatnými zariadeniami, napríklad ovládačmi pre pohyb v 3D priestore, sa ale akosi zabúda. Teraz však prichádza 3D myš od Axsotic, ktorá sľubuje maximálne pohodlie pri pohybe a ovládaní trojrozmerného priestoru.

Axsotic 3D Spheric Mouse

Axsotic 3D Spheric Mouse nie je ani zďaleka bežná myš. Vlastne s počítačovou myšou, akú väčšina z nás používa, nemá spoločné takmer nič – dokonca ani tvar. Samotný názov „myš“ je teda nepresný, ide skôr o 3D ovládacie zariadenie. Vo svojich rozmeroch 11 x 12 x 10 cm skrýva viacero ovládacích prvkov umiestnených a prispôsobených tak, aby ste všetky mohli používať súčasne a dosiahnuť tak nielen presnejšie a rýchlejšie ovládanie, ale aj väčší komfort. Môžete tak súčasne zoomovať, otáčať pohľad či pohybovať objektom, pričom s klasickou 2D myšou by ste museli každý úkon uskutočniť samostatne.

Axsotic 3D Spheric Mouse

Od zariadení, ako je 3D Speric Mouse, sa vyžaduje aj vysoká presnosť – a tou novinka samozrejme disponuje. Pre rotáciu na troch osiach ponúka rozlíšenie 1 000 dpi, pre navigáciu dokonca 2 700. Zariadenie sa po pripojení do USB 2.0 portu automaticky kalibruje, zatiaľ však spolupracuje len so softvérom Autodesk Maya, Autodesk 3ds Max, Maxon Cinema4D a Maxon BodyPaint . Axsotic 3D Spheric Mouse zatiaľ nie je v predaji, ale na webstránke výrobcu si ju môžete nezáväzne predobjednať. Takisto Axsotic na svojom webe zverejnil aj videá demonštrujúce používanie 3D Spheric Mouse.