Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Avegant Glyph – nielen elegantné slúchadlá, ale aj VR okuliare

Avegant Glyph – nielen elegantné slúchadlá, ale aj VR okuliare
Zdroj | Avegant
Terézia Miková
Avegant Glyph – nielen elegantné slúchadlá, ale aj VR okuliare
Zdroj | Avegant
Zdroj | Avegant

Ak si zvyknete občas prezerať koncepty na Kickstarter, Indiegogo alebo podobných stránkach, možno ste postrehli Avegant Glyph. Dnes už je Avegant Glyph produktom, ktorý si môžete objednať.

Pozrite si

CES 2015 | Avegant Glyph je cestou do budúcnosti už dnes

Zdroj | Avegant

V rámci Kickstarter bola totižto kampaň podporená sumou viac než 1,5 milióna dolárov. Koncept, ktorého cieľom bolo napodobniť spôsob akým oko prirodzene vníma svetlo. Pomocou novej technológie dokážu vytvoriť displej, ktorý premieta silný, ostrý obraz priamo na sietnicu oka. Glyph je súčasne aj spojením obrazu a zvuku.

Pozrite si

Samsung Gear VR Innovator Edition: dostanú vás!

https://www.youtube.com/watch?v=lRegJIvh_2g

Slúchadlá sú relatívne malej veľkosti – 190,5 x 190,5 x 101,6 mm. Ich hmotnosť je len 411 gramov. Glyph ponúkajú obraz s rozlíšením 1280×720 pixlov pre jedno oko. Výsledkom je širokouhlý obraz s pomerom strán 16:9. Glyph má zabudovaný tzv. VRD displej – Virtual Retinal Display, ktorý premieta obraz priamo na sietnicu oka.

https://www.youtube.com/watch?v=ANivDWP2pQU

Avegant Glyph umožňuje dynamický rozsah zvuku s najvyššou hranicou 115 dB. Glyph taktiež ponúkajú aj 360° video v spolupráci s VR spoločnosťou Jaunt. Edward Tang, spoluzakladateľ spoločnosti Avegant však tvrdí, že Glyph nie je VR zariadením. „Je to prémiový mediálny produkt. Ak si chcete média užívať na cestách, toto je zariadenie pre vás.“  Taktiež medzi Glyph a VR je jeden podstatný rozdiel. Displej Avegant Glyph nie je transparentný, ale je navrhnutý tak, aby zobrazoval len existujúce média.

Zdroj | Avegant

V Glyph sa nachádza integrovaná batéria Li-Ion, ktorá má kapacitu 2060 mAh. Glyph sa nabíjajú pomocou microUSB. Premietať môžete akýkoľvek obsah zo zariadení, ktoré sa dajú pripojiť k Avegant pomocou microHDMI alebo pomocou 3,5 mm audio konektoru.

Avegant Glyph si môžete pred objednať do 15.januára v cene 599 dolárov, čo je v prepočte približne 544€. Po uplynutí tohto dátumu sa cena vyšplhá o 100 dolárov, cca. 636 €.

Zdroj