Autor pracuje v oblasti telekomunikačných systémov a IT. Venuje sa problematike telekomunikačných technológií vo fixných aj mobilných sieťach, alternatívnym zdrojom energie, multimediálnym zariadeniam a tiež fenoménom za hranicami oficiálnej vedy. Baví ho konfrontovať nové objavy s doktrínami fyziky, chémie a iných prírodných vied, pričom dlhodobou srdcovou záležitosťou sú pre neho cesty a pohľady do vesmíru, aj mikrokozmu.
K robotom a manipulátorom môžeme prirátať aj rôzne vojenské aplikácie, v hojnej miere sa vyskytujúce vo výzbroji armád vyspelých krajín. V budúcnosti ich nebude menej, skôr naopak.
TECH ECOAk môže solárna elektrina poháňať elektromobily, prečo nie aj lietadlá? Rekordér solárnej aviatiky sa chystá na ďalší diaľkový let – tentoraz prekročí hranice kontinentu.
Nové technológie často vzbudzujú okrem nadšenia aj obavy a zvlášť citlivou je otázka ich nasadzovania v prípade, ak nejakým spôsobom zasahujú do nášho súkromia.
Fotovoltaické panely sú stále najperspektívnejšou cestou k získavaniu energie z obnoviteľných zdrojov. Aby však bola takto vyrobená elektrina konkurencieschopná, je potrebné znižovať ich cenu a zlepšovať účinnosť.
Starý čarodejník uhlík vie stále prekvapiť. Nie diamant, ale grafén, fullerén a nanorúrky sú jeho najcennejšími formami a ich paleta bude ešte pestrejšia.
Podľa mnohých štúdií je mobilné video najrýchlejšie rastúcou dátovou aplikáciou a vyvoláva vrásky na tvárach operátorov. Technologická inovácia však pomôže zlepšiť parametre sietí.
Nielen organické články, ale aj „biobatérie“ sa sporadicky objavujú ako rarity laboratórneho výskumu. Najnovší počin amerických vedcov má však komplikovanejšie ambície.
Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov.
Viac info