Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Automatizované odťahovanie závesov jedným prstom?

Automatizované odťahovanie závesov jedným prstom?
Zdroj | Aqara
Richard Pliešovský
Automatizované odťahovanie závesov jedným prstom?
Zdroj | Aqara
Zdroj | Aqara

Smart domácnosť sa pomaly, ale isto rozširuje a prináša pomoc pri mnohých úkonoch. K ovládaniu žalúzií si dnes už môžete dokúpiť aj systém, ktorý pomôže so závesmi. Na trhu sú viaceré modely, konečne však prichádza produkt s natívnou podporou HomeKit.

Ide o model Aqara Curtain Driver E1. Systém je postavený na protokole Zigbee 3.0, čo znamená lepšiu spoľahlivosť, dosah a v neposlednej miere aj energetickú účinnosť. Pohon závesu má výdrž batérie až 12 mesiacov, energiu dodáte cez USB-C port, batéria má 6 000 mAh.

Vybrať si môžete z dvoch druhov pohonu. Prvá verzia je určená pre závesové systémy na báze tyče, verzia Track je určená pre koľajnicové posúvanie v tvare koľajníc U a I. Motorček si poradí aj ťažšími závesmi s hmotnosťou až do 12 kg. Okrem podpory HomeKit je Aqara kompatibilná aj s Google Assistant, Alexa a protokolom IFTTT. Poteší ubezpečenie výrobcu, že Curtain Driver E1 bude fungovať aj s platformou Matter. Tá má prísť koncom tohto roka.

Zdroj | Aqara

Montáž zariadenia je pomerne jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je namontovať Curtain Driver E1 na záclonovú tyč / koľajnicu, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie nástroje. Interné svetelné čidlo sa postará, aby sa záves sám zatiahol, ak je príliš jasný deň, pri zotmení sa odhrnie. Nechýba inteligentne ovládanie podľa vlastných podmienok, ako sú prednastavené plány, východ/západ slnka, miestne počasie alebo podľa toho, kto je alebo nie je doma. Vďaka kompatibilite HomeKit ho možno integrovať s vnútornými snímačmi pohybu alebo teplotnými snímačmi.

Pozrite si

Domáce osvetlenie s HomeKit aj bez prerábky elektrického vedenia?

Prispôsobiť si môžete dokonca aj rýchlosť pohonu závesov, napríklad tak, aby vás ráno nezobudil hluk motora a rýchleho posunu, pokojne si môžete nastaviť odťahovanie závesov aj na 60 minút, presne podľa intenzity pribúdajúceho svetla.

Aqara Curtain Driver E1 si môžete objednať v Amazone, alebo v partnerských e-shopoch spoločnosti Aqara. Tyčová verzia vyjde na 99,99 dolárov, koľajnicová na 89,99 dolárov.

Zdroj