Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Auto si dnes viete kúpiť podobne ako telefón. Online a s dopravou priamo k vám

Auto si dnes viete kúpiť podobne ako telefón. Online a s dopravou priamo k vám
Zdroj | Unsplash
Tomáš Šmidák
Auto si dnes viete kúpiť podobne ako telefón. Online a s dopravou priamo k vám
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Dnes si viete objednať auto online z pohodlia domova. Okrem kontroly vám ho tiež vedia prihlásiť a doviezť až k vám domov.

Situácia s autami je čím ďalej tým horšia. Z dôvodu pretrvávajúcej čipovej krízy ich cena neustále rastie a koniec tohto zdražovania je stále v nedohľadne. Preto sa čoraz viac ľudí uchyľuje k nákupu jazdených vozidiel. Aj keď ich cena tiež stúpa, sú stále oveľa dostupnejšou alternatívou. V dnešnej dobe si viete navyše auto jednoducho kúpiť aj online.

Zdroj | Unsplash

Pri výbere a kúpe auta, treba myslieť na to, načo ho potrebujete. Pokiaľ ste väčšinu času v meste, pravdepodobne sa oplatí popozerať po nejakom menšom hatchbacku, s ktorým zaparkujete takmer kdekoľvek. Veľké SUV by bolo v tomto prípade veľmi nelogickým riešením.

Zdroj | Unsplash

Najmä pri dnešných cenách pohonných hmôt. Najlepším riešením je z nášho pohľadu malý mestský elektromobil, no vstupná cena či nemožnosť nabíjania doma/v práci môže byť pre niekoho problém. Ak ste si teda už vybrali auto vašich snov, prichádza proces hľadania.

Pozrite si

Automobilová ikona sa vracia do budúcnosti. Prívitajte nový DeLorean

V prípade, že hľadáte auto cez bazárové stránky, odporúčame pri kúpe použiť portály ako napr. carVertical. Vďaka nemu viete s pomocou VIN čísla nájsť celú históriu vozidla. Dozviete sa tak, či nebolo náhodou súčasťou nehody, ktorá nebola priznaná, či sedia kilometre s tými aké uvádza predávajúci a pod. Ide o platenú službu, no zároveň budete presne vedieť čo kupujete.

Zdroj | carVertical

Dnes si však viete kúpiť auto podobne, ako napr. nový telefón. Tak nejako funguje kúpa cez portál Carvago. Na ňom nájdete autá z celej Európy, ktoré inzerujú jednotlivci ale aj predajcovia. Viete si presne vyfiltrovať čo hľadáte a pri prezeraní sa vám zobrazia informácie ako počet kilometrov, ročník, výkon, palivo či tabuľka, ktorá hovorí o tom, ako veľmi je výhodná cena daného vozidla.

Zdroj | carvago

Výhodou tohto portálu je, že sa nemusíte starať doslova o nič. Auto, ktoré ste si vybrali skontrolujú a výsledok kontroly vám obratom pošlú. Ak vám jeho stav vyhovuje, odkúpia ho za vás, prihlásia a doručia až k vám. Navyše dostanete k vozidlu predĺženú záruku 6 mesiacov a tiež garanciu vrátenia peňazí do 14 dní.

Ide teda o jednu z najbezpečnejších spôsobov, ako si dnes môžete kúpiť jazdené auto. Samostatnou kapitolou sú potom skladové vozidlá na stránkach výrobcov. Tam viete taktiež nájsť zaujímavé kúsky, ktoré boli overené priamo dílerom.