Autá s hviezdou môžu byť online vďaka „Mercedes me“

ZDROJ | Mercedes-Benz

Na autosalóne vo Frankfurte spoločnosť Daimler predstavila aj novú aplikáciu „Mercedes me“ s výbavou na dodatočné zosieťovanie vozidiel. Personalizovaný prístup je k dispozícii prostredníctvom portálu http://mercedes.me a jeho súčasťou je riešenie „Mercedes connect me“, ktoré automobilka ponúka už vyše roka k novým modelom a sériovo je dodávané s elektrickými vozidlami. Od jari 2016 sa popri nových vozidlách značky Mercedes-Benz bude môcť pripojiť do siete pomocou adaptéra Mercedes connect me ďalších 24 konštrukčných radov osobných automobilov od roku výroby 2002.

Mercedes Connectme_infoscreen_1

Komunikačný modul s vlastnou SIM kartou si vymieňa dáta so serverom Daimler Vehicle Backend, odkiaľ sú prostredníctvom smartfónu, alebo tabletu posielané majiteľovi vozidla.

Pozrite siNajlepšie prepojeným autom je Mercedes-Benz triedy S

Nová aplikácia Mercedes me pre smartfóny s iOS a Androidom bude bezplatne k dispozícii už na jeseň 2015. Pomocou nej možno zistiť mnohé stavové informácie vozidla, ovládať na diaľku nezávislé kúrenie alebo odomknúť a zamknúť na diaľku dvere. Aplikácia umožní aj pohodlnú navigáciu „od dverí k dverám“ spojením s iPhonom či hodinkami Apple Watch.

Mercedes Connectme_infoscreen_app_PC_2Základné služby Mercedes connect me vás výrazne odbremenia napríklad pri diagnostike vozidla, v prípade poruchy, alebo nehody. Relevantné údaje o vozidle sa odošlú na správne miesto a v prípade potreby sa spustia ďalšie operácie ako telefonát vášmu servisnému partnerovi, alebo na rýchlu pomoc poruchovej alebo záchrannej služby. K dispozícii sú služby, ktoré zahŕňajú manažment údržby, diagnostiku na diaľku, poruchový manažment, nehodový manažment a systém núdzového volania Mercedes-Benz. So systémom Mercedes connect me nemusíte čakať na zavedenie európskeho systému záchranných volaní e-call.

https://www.youtube.com/watch?t=8&v=gT69fbqRpP0

S voliteľnými službami Remote Online môžete ovládať vozidlo Mercedes pomocou smartfónu a diaľkovo monitorovať rôzne informácie, napríklad zistiť polohu zaparkovaného vozidla v okruhu 1,5 kilometra. Geografické monitorovanie vozidla vám poskytuje informácie o čase, kedy vaše vozidlo opustilo určenú oblasť alebo dorazilo do tejto oblasti. Služby Remote Online vám tiež ukážu, či musíte v krátkom čase natankovať, alebo nabiť batériu.

Mercedes Connectme_infoscreen_3_profil

Mercedes Connectme_infoscreen_2

ZdrojMercedes Benz

Komentáre k článku