Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Audi Q8 prichádza aj ako nadupaný plug-in hybrid TFSI e quattro

Audi Q8 prichádza aj ako nadupaný plug-in hybrid TFSI e quattro
Zdroj | Audi
Richard Pliešovský
Audi Q8 prichádza aj ako nadupaný plug-in hybrid TFSI e quattro
Zdroj | Audi
Zdroj | Audi

Novinka uzatvára ponuku v rade Q8 a ponúka efektívnu kombináciu účinnosti a výkonu. SUV je na výber v dvoch verziách. Q8 55 TFSI e quattro prináša výkon 280 kW (381 k). Komu takýto výkon nestačí, Q8 60 TFSI e quattro ho obdarí systémovým výkonom až 340 kW (462 k).

Zdroj | Audi

Pohonná jednotka kombinuje trojlitrový motor TFSI V6 a výkonný elektromotor. Výrobca udáva dojazd na elektrický pohon do 59 km (NEDC), resp. 47 km podľa normy WLTP. Výkon oboch motorov sa prenáša do 8-stupňovej prevodovky tiptronic.

Zdroj | Audi

Systém permanentného pohonu všetkých kolies quattro využíva stredový diferenciál s mechanickou reguláciou. Počas normálnej jazdnej prevádzky rozdeľuje 40 % krútiaceho momentu na prednú a 60 % na zadnú nápravu.

Zdroj | Audi

Li-iónová batéria sa nachádza pod batožinovým priestorom, skladá sa zo 104 buniek združených do 13 modulov. Každý z týchto článkov ponúka kapacitu 48 Ah. Batériový systém má 17,8 kWh kapacitu čo je o 0,5 kWh viac ako batéria, s ktorou sa Q7 TFSI e quattro predstavilo v roku 2019.

Zdroj | Audi

Aplikácia myAudi ponúka prispôsobiteľné služby Audi connect, napríklad dojazd, stav batérie, spúšťanie rôznych procesov nabíjania, zobrazenie štatistík spotreby, ale aj možnosť nastaviť si klimatizáciou ideálnu teplotu pred samotnou jazdou.

Zdroj | Audi

Nové modely sú vybavené nabíjacím káblom pre domáce a priemyselné nabíjačky. Batéria sa z 0 na 100 % nabije zhruba za 2,5 hodiny. Vo výbave je aj kábel typu 3, ten je určený pre verejné nabíjacie terminály.

Samozrejme, Audi Q8 FSI e quattro môže byť vybavený mnohými najmodernejšími asistenčnými systémami, okrem iného tu nájdete adaptívny tempomat, ktorý zabezpečí plynulú akceleráciu a udržanie vozidla v správnom jazdnom pruhu. Test bezpečnosti od NCAP dosiahol pri teste úrovne 2 najvyššie skóre.

Predpredaj plug-in hybridov začne čoskoro, v Nemecku bude cena Audi Q8 55 TFSI e quattro začínať na 75 351 eur, Audi Q8 60 TFSI e quattro bude k dispozícii od 92 800 eur.

Zdroj | Audi