Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Audi má nový koncept auta Skysphere, ktoré sa dá na povel zväčšiť

Audi má nový koncept auta Skysphere, ktoré sa dá na povel zväčšiť
Zdroj | Audi AG
Michal Spiegel
Audi má nový koncept auta Skysphere, ktoré sa dá na povel zväčšiť
Zdroj | Audi AG
Zdroj | Audi AG

Audi odhalilo detaily o novom koncepte autonómneho vozidla Skysphere, ktoré dokáže zmeniť tvar po stlačení tlačidla.

Skutočný transformer sa podarilo vytvoriť Nemcom pri značke Audi. Autonómny koncept dokáže zmeniť veľkosť podľa jazdného režimu. Konkrétne sa dokáže predĺžiť o 25 centimetrov.

https://www.youtube.com/watch?v=0McQmw0h5mQ

Pozrite si

Výkon dvoch elektromotorov robí z Audi Q4 e-tron dravú šelmu

Keď je v športovom režime, vozidlo má dĺžku 4,94 metrov a keď je v režime Gran Touring, dĺžka dosiahne 5,19 metrov. Systém variabilného rázvoru umožní vychutnať si jazdu rôznymi spôsobmi.

Nechýba futuristický digitálny kokpit. Nájdete tam aj volant a pedále, ktoré sa zasunú v prípade, že vozidlo jazdí v autonómnom režime. Koncept hovorí o dojazde 500 kilometrov na jedno nabitie a o zrýchlení z 0 na 100 kilometrov za hodinu pod štyri sekundy. Výkon motora by mal byť 465 kW alebo 632 konských síl a krútiaci moment až 750 Nm.

Zatiaľ ide iba o koncept, pri ktorom je otázne, či bude vôbec legálny na cestách. Nielenže ide o autonómne vozidlo, ale navyše so zasúvacím volantom, ktorý v súčasnej legislatíve pravdepodobne neprejde reguláciami.

Zdroj | Audi AG
Pozrite si

Audi A6 e-tron concept dokáže premeniť svoje LED svetlomety na herný projektor

Audi Skysphere nie je jediný koncept, ktorý pre nás nemecká automobilka chystá. Do konca tohto roku má byť odhalená limuzína Grandsphere a do konca roku 2022 má pribudnúť hatchback Urbansphere.

Audi má celkovo veľké plány vo sfére elektrických vozidiel. Nedávno automobilka na berlínskej konferencii o klíme oznámila, že svoj posledný spaľovací motor bude vyrábať do roku 2033 a od roku 2026 bude uvádzať na trh iba nové vozidlá s elektrickým pohonom.

Zdroj