Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 7.11.2010

Audi iPhone Car Monitor: Majte svoje Audi pod kontrolou

Audi iPhone Car Monitor: Majte svoje Audi pod kontrolou
Marek Šimunek
Audi iPhone Car Monitor: Majte svoje Audi pod kontrolou

Ak ste majiteľom prémiovej značky vozidiel Audi a súčasne fanúšikom smartfónov s nahryznutým jabĺčkom v logu, budete si môcť čoskoro stiahnuť aplikáciu pre iOS, ktorá umožní sledovanie výkonnostných, ekonomických a ekologických charakteristík vášho štvorkolesového miláčika.

Audi iPhone Car Monitor

Nemecká automobilka Audi nie je prvou automobilkou, ktorá koketuje s využitím obľúbeného operačného systému Apple iOS vo svojich automobiloch. Už v lete tohto roku sme vás informovali o tom, že BMW umožní vylepšenú integráciu iOS zariadení do svojho palubného systému iDrive. Audi však na to ide trošku z inej strany. Chystá totižto uvoľnenie aplikácie, ktorá umožní kontrolu a monitorovanie vášho automobilu priamo z iPhone alebo iPodu Touch. Technológia vyvinutá vývojovými laboratóriami Audi Electronics bola predstavená počas výstavy SEMA v Las Vegas (USA). Aplikácia iPhone Car Monitor využíva ODB-II port v nových automobiloch Audi pre získavanie informácií o výkone, charakteristike motora, alebo štatistické informácie o absolvovaných cestách, či ekonomickosti vašej jazdy v reálnom čase.

Audi iPhone Car Monitor

Okrem výkonnostných charakteristík bude aplikácia pravdepodobne obľúbená u milovníkov životného prostredia, nakoľko poskytne aj informáciu o emisiách a presné množstvo vylučovaného CO2 do okolitého ovzdušia. Ak by ste sa chceli aj vy podieľať na ďalšom vývoji vozidiel Audi, máte možnosť odoslať vaše údaje priamo z aplikácie do technologických laboratórií Audi pre ich ďalšie spracovanie a analýzu. Podľa automobilky je uvedenie aplikácie pre iPhone ďaľším dôkazom toho, že vedenie automobilky sleduje požiadavky svojich zákazníkov a prináša im nové možnosti pre zlepšenie využitia vozidla so štvoricou olympijských kruhov v znaku. Presný termín uvedenia aplikácie Audi iPhone Car Monitor ani jej kompatibilitu so staršími modelmi výrobcu spoločnosť neuviedla.