Attila Végh bude mať vlastné NFT, získate ho za pomoc hendikepovaným pacientom

ZDROJ | WEXO

NFT nie je neznámym pojmom ani na Slovensku. Digitálne umenie v podobe NFT už teraz robí vo svete obchody za desiatky miliónov dolárov. Nie je to však len o biznise, cez NFT sa realizujú aj projekty podporujúce charitu. Pionierom v tomto smere je u nás Majk Spirit.

Majk Spirit je prvým spevákom s NFT (non-fungible token), máme tu však už aj prvého športovca. O koho ide? Nie je nim nik iný, ako legendárny šampión Bellatoru poloťažkej váhy Attila Végh. Spirit spolu s Véghom ohlásili výnimočnú spoluprácu, ktorej výsledok pomôže zdravotne znevýhodneným.

Ako sme vás informovali, ešte októbri ohlásil Majk Spirit spoluprácu s platformou WEXO. Majk Spirit vydal svoje prvé NFT, z ktorého 100 % zisku dá na pomoc pacientom v APPA v Piešťanoch. Unikátne a vôbec prvé takéto NFT na Slovensku si našlo množstvo majiteľov. Najcennejšie z nich, diamantové, sa predalo v on-line aukcii za 7 777 €.

ZDROJ | APPA

Attila Végh nám prezradil, že už nejaký čas pracuje na vlastnom NFT. Myšlienka, s ktorou prišli autori WEXO a Majk Spirit ho okamžite oslovila natoľko, že sa k nim okamžite pridal, aby pomohol zdravotne znevýhodneným pacientom z APPA.

Pozrite siWEXO a Majk Spirit predstavili spoločné NFT, zisk z predaja pôjde na charitu

„NFT je pre mňa nové šialenstvo. Nie som počítačový typ, ale toto si ma získalo. Hneď som vedel, že to musím mať a nejakú dobu už na mojom NFT pracujeme, ale keď sme videli Majkove charitatívne NFT, odložili sme na pár dní prípravu toho nášho a začali sme na príprave jedného mimoriadneho, na pomoc zdravotne hendikepovaným pacientom. A to moje veľké NFT príde čo nevidieť,“ poodhalil svoje plány s NFT umením Attila Végh.

ZDROJ | WEXO

Ako získate NFT Attilu Végha?

Veľmi jednoducho. Každý, kto si zakúpi NFT Majka Spirita za 50 €, dostane automaticky aj NFT Attilu Végha. Ide o tzv. airdrop kampaň, ktorá sa bežne organizuje v kryptomenovom svete. Vďaka nej získate digitálne dielo s Attilom aj vtedy, ak ste si už charitatívne NFT Majka Spirita kúpili a tak prispeli na pomoc pacientom. WEXO ani zápasník zatiaľ neprezradili, ako bude Attilove prvé NFT vyzerať.

„Všetci dostanú NFT Attilu Végha ako odmenu. Je to niečo naviac, čo im prinášame s Attilom za to, že podporia financovanie rehabilitácií a zdravotných pomôcok pre telesne postihnutých pacientov, ktorým sme sa s Majko rozhodli pomôcť,“ vysvetlil obchodný riaditeľ WEXO Juraj Farkaš.

Vizuálu špeciálneho NFT Attilu Végha, ktoré bude ako bonus k charitatívnemu NFT Majka Spirita, sa dočkáme do Vianoc. Podobne, ako Majkove NFT, aj to Attilove bude registrované na blockchaine Cardano. Každý majiteľ NFT bude mať originálny zápis v tomto blockchaine dokazujúci jeho vlastníctvo digitálneho diela od nášho skvelého bojovníka.

Pozrite siNFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať

V prípade, že sa zapojíte do spomínanej charity, uvidíte obe NFT (s Majkom aj prémiové s Attilom) vo svojej virtuálnej peňaženke a bezplatnej appke WEXO. Pripomíname, že Majk Spirit, Attila Végh ani WEXO si zo zisku z predaja prvého charitatívneho NFT na Slovensku nepýtajú na žiaden podiel. Zhruba 10 % z ceny NFT (50 €) predstavujú nutné náklady na platobnú bránu a zápis na blockchaine.

ZDROJ | WEXO/Majk Spirit

„Teším sa, že prvá slovenská celebrita, ktorá pochopila potenciál nášho NFT je práve osobnosť Attila Végh. Verím, že to spustí vlnu záujmu aj medzi ostatnými, a tiež sa rozhodnú vytvárať digitálne umenie a pomôcť hendikepovaným pacientom. Som zvedavý na Attilove NFT, uvidíme, čo vymyslí šampión,“ teší sa Majk Spirit, prvý slovenský umelec s vlastným NFT.

Kam pôjdu peniaze?

Celý výťažok z digitálnej charity, ktorou WEXO predstavuje Slovensku možnosti technológie NFT, je venovaný na pomoc telesne postihnutým pacientom v APPA v Piešťanoch. Táto nezisková organizácia sa stará o viac než 900 pacientov, tí sú väčšinou v detskom veku. Pre zlepšenie, resp. udržanie zdravotného stavu pacientov, je nesmierne dôležitá pravidelná intenzívna rehabilitácia. Poisťovne ju ale neuhrádzajú a väčšina rodín si ju z vlastného nemôže dovoliť financovať.

ZdrojWEXO

Komentáre k článku