Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Attila Végh bude mať vlastné NFT, získate ho za pomoc hendikepovaným pacientom

Attila Végh bude mať vlastné NFT, získate ho za pomoc hendikepovaným pacientom
Zdroj | WEXO
TECHBOX
Attila Végh bude mať vlastné NFT, získate ho za pomoc hendikepovaným pacientom
Zdroj | WEXO
Zdroj | WEXO

NFT nie je neznámym pojmom ani na Slovensku. Digitálne umenie v podobe NFT už teraz robí vo svete obchody za desiatky miliónov dolárov. Nie je to však len o biznise, cez NFT sa realizujú aj projekty podporujúce charitu. Pionierom v tomto smere je u nás Majk Spirit.

Majk Spirit je prvým spevákom s NFT (non-fungible token), máme tu však už aj prvého športovca. O koho ide? Nie je nim nik iný, ako legendárny šampión Bellatoru poloťažkej váhy Attila Végh. Spirit spolu s Véghom ohlásili výnimočnú spoluprácu, ktorej výsledok pomôže zdravotne znevýhodneným.

Ako sme vás informovali, ešte októbri ohlásil Majk Spirit spoluprácu s platformou WEXO. Majk Spirit vydal svoje prvé NFT, z ktorého 100 % zisku dá na pomoc pacientom v APPA v Piešťanoch. Unikátne a vôbec prvé takéto NFT na Slovensku si našlo množstvo majiteľov. Najcennejšie z nich, diamantové, sa predalo v on-line aukcii za 7 777 €.

Zdroj | APPA

Attila Végh nám prezradil, že už nejaký čas pracuje na vlastnom NFT. Myšlienka, s ktorou prišli autori WEXO a Majk Spirit ho okamžite oslovila natoľko, že sa k nim okamžite pridal, aby pomohol zdravotne znevýhodneným pacientom z APPA.

Pozrite si

WEXO a Majk Spirit predstavili spoločné NFT, zisk z predaja pôjde na charitu

„NFT je pre mňa nové šialenstvo. Nie som počítačový typ, ale toto si ma získalo. Hneď som vedel, že to musím mať a nejakú dobu už na mojom NFT pracujeme, ale keď sme videli Majkove charitatívne NFT, odložili sme na pár dní prípravu toho nášho a začali sme na príprave jedného mimoriadneho, na pomoc zdravotne hendikepovaným pacientom. A to moje veľké NFT príde čo nevidieť,“ poodhalil svoje plány s NFT umením Attila Végh.

Zdroj | WEXO

Ako získate NFT Attilu Végha?

Veľmi jednoducho. Každý, kto si zakúpi NFT Majka Spirita za 50 €, dostane automaticky aj NFT Attilu Végha. Ide o tzv. airdrop kampaň, ktorá sa bežne organizuje v kryptomenovom svete. Vďaka nej získate digitálne dielo s Attilom aj vtedy, ak ste si už charitatívne NFT Majka Spirita kúpili a tak prispeli na pomoc pacientom. WEXO ani zápasník zatiaľ neprezradili, ako bude Attilove prvé NFT vyzerať.

„Všetci dostanú NFT Attilu Végha ako odmenu. Je to niečo naviac, čo im prinášame s Attilom za to, že podporia financovanie rehabilitácií a zdravotných pomôcok pre telesne postihnutých pacientov, ktorým sme sa s Majko rozhodli pomôcť,“ vysvetlil obchodný riaditeľ WEXO Juraj Farkaš.

Vizuálu špeciálneho NFT Attilu Végha, ktoré bude ako bonus k charitatívnemu NFT Majka Spirita, sa dočkáme do Vianoc. Podobne, ako Majkove NFT, aj to Attilove bude registrované na blockchaine Cardano. Každý majiteľ NFT bude mať originálny zápis v tomto blockchaine dokazujúci jeho vlastníctvo digitálneho diela od nášho skvelého bojovníka.

Pozrite si

NFT nie je len o digitálnom vlastníctve. Pozrite sa ako dokáže pomáhať

V prípade, že sa zapojíte do spomínanej charity, uvidíte obe NFT (s Majkom aj prémiové s Attilom) vo svojej virtuálnej peňaženke a bezplatnej appke WEXO. Pripomíname, že Majk Spirit, Attila Végh ani WEXO si zo zisku z predaja prvého charitatívneho NFT na Slovensku nepýtajú na žiaden podiel. Zhruba 10 % z ceny NFT (50 €) predstavujú nutné náklady na platobnú bránu a zápis na blockchaine.

Zdroj | WEXO/Majk Spirit

„Teším sa, že prvá slovenská celebrita, ktorá pochopila potenciál nášho NFT je práve osobnosť Attila Végh. Verím, že to spustí vlnu záujmu aj medzi ostatnými, a tiež sa rozhodnú vytvárať digitálne umenie a pomôcť hendikepovaným pacientom. Som zvedavý na Attilove NFT, uvidíme, čo vymyslí šampión,“ teší sa Majk Spirit, prvý slovenský umelec s vlastným NFT.

Kam pôjdu peniaze?

Celý výťažok z digitálnej charity, ktorou WEXO predstavuje Slovensku možnosti technológie NFT, je venovaný na pomoc telesne postihnutým pacientom v APPA v Piešťanoch. Táto nezisková organizácia sa stará o viac než 900 pacientov, tí sú väčšinou v detskom veku. Pre zlepšenie, resp. udržanie zdravotného stavu pacientov, je nesmierne dôležitá pravidelná intenzívna rehabilitácia. Poisťovne ju ale neuhrádzajú a väčšina rodín si ju z vlastného nemôže dovoliť financovať.

Zdroj