Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition - chuť luxusu

ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition - chuť luxusu
Imrich Maťo
ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition - chuť luxusu
88 %
Jedna z modifikácií smartfónu ASUS ZenFone 2, luxusná verzia Deluxe, bola výrobcom uvoľnená aj v špeciálnej edícii.

Výhody

  • luxusný dizajn
  • výborné fotoaparáty
  • mnoho predinštalovaných appiek

Nevýhody

  • tlačidlo ON/OFF navrchu
  • chýba snímač odtlačku prsta
  • slabšia výdrž baterky v záťaži

Tá má okrem výrazného „luxury“ dizajnu aj niekoľko veľmi hodnotných vylepšení. Najskôr si však ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition stručne predstavme.

5,5” displej veľkosti 68 x 121 mm má Full HD rozlíšenie. Jeho čitateľnosť v exteriéri aj pod veľkými pozorovacími uhlami je výborná. Navyše si môžete prispôsobiť režim farieb funkciou Splendid.

Je dobré, že v smartfónoch ASUS nebývajú funkčné dotykové tlačidlá Späť, Domov a Multitasking ako súčasť displeja. Jednak z neho neuberajú a sú vždy poruke.

Naopak, umiestnenie tlačidla ON/OFF na hornú stranu nepovažujem za šťastné riešenie. Keďže málo vyčnieva, ťažšie sa stláča. Na rozsvietenie i zhasnutie (a zablokovanie) displeja však môžete využiť dvojité poklepanie. Je to praktickejšie.

Smartfón udržuje v chode 4-jadrový 64 bit. procesor Intel Atom Z3590 spolu s grafikou PowerVR G6430 a 4 GB RAM. Táto kombinácia mu dáva nadmieru výkonu, čo ukázali nie len benchmarky (AnTuTu 68 348, 3DMARK ISU 20 806), ale aj praktická skúška s jednou z najťažších hier, World of Tanks. Pri ultra grafike FPS neklesli pod 40 (na rozdiel od S7-ky).

Jedna z výnimočností smartfónu ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition je v jeho dizajne. Čierno-červené prevedenie je inšpirované pretekárskymi autami. V rovnakom duchu je aj predinštalovaná téma a ikony väčšiny funkcií a aplikácií.

V balení máte k dispozícii dvojicu zadných krytov, strieborný Drift Silver s výraznými trojuholníkmi v štýle kryštálu a čierny Carbon Night s imitáciou karbónového povrchu. Druhou najvýraznejšou charakteristikou tohto smartfónu je vnútorná pamäť.

Okrem zabudovanej Flash s kapacitou 128 GB je v telefóne aj pamäťová microSDXC karta so 128 GB priestoru. K dispozícii tak máte 256 GB pamäte. Klobúk dole.

Na smartfónoch ASUS sa mi páčia fotoaparáty s množstvom režimov a nastavení. Aj so ZenFone 2 Deluxe SE bola radosť fotiť hlavným 13 Mpx fotoaparátom a ešte väčšia si prezerať fotografie. Predná 5 Mpx kamera je, pochopiteľne, predovšetkým na selfie a videohovory, no za výsledné snímky sa hanbiť nebudete.

Ak by ste smartfón chceli občas požičať svojej ratolesti, v režime Deti nastavte, ktoré funkcie či aplikácie môže používať. No a „skôr narodení“ ocenia režim Easy so zjednodušenou obrazovkou a veľkými ikonami.

Pomerne silná 3 000 mAh batéria mi pri bežnom používaní s úspornými režimami vydržala dva – dva a pol dňa. No pri hraní hier v režime Výkon som smartfón nabíjal po cca 3,5 hod. No vďaka technológii BoostMaster si batéria ani nie za 40 min. doplní kapacitu na 60 %.

Za luxus sa platí. Tak je tomu aj v prípade smartfónu ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition. Prémiový vzhľad, dvojica exkluzívnych krytov, 2x 128 GB pamäte, ale aj výborný foťák, vysoký výkon a iné stoja za to. Preto sme mu udelili ocenenie TIP REDAKCIE.

Pozrite si aj vzorové fotografie:

Zdroj