Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ZenBeam E1 - projektor, ktorý schováte do vrecka

ASUS ZenBeam E1 - projektor, ktorý schováte do vrecka
Zdroj | ASUS
Imrich Maťo
ASUS ZenBeam E1 - projektor, ktorý schováte do vrecka
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS rozšíril portfólio prenosných projektorov o nový model, ASUS ZenBeam E1, ktorý získal ocenenia iF Product Design Award a Red Dot Design Award.

Pozrite si

ASUS ZenBeam E1 nie je len kompaktný projektor, ale aj externá batéria

Zdroj | ASUS

Je to šikovný, malý DLP projektor, ktorý pri rozmeroch 110 x 29 x 83 mm schováte do takmer ktoréhokoľvek vrecka. Pochopitešne, niečo vážiť musí, a tak je jeho hmotnosť 307 g.

Zdroj | ASUS

Zdrojom svetla je LED so životnosťou 30 000 hodín a svietivosťou 150 lúmenov. Nie je to síce veľa, ale vyváži to kompaktnosť a ľahká manipulácia s projektorom.

Pozrite si

Lazertouch vám sprístupní realitu z futuristických filmov

Výrobca pri ňom uvádza kontrastný pomer (typický) 3 500:1 a saturáciu farieb 100 % (NTSC) pri schopnosti zobrazovania 16,7 mil. farieb.

Projekčná vzdialenosť u projektora ZenBeam E1 je od 0,5 do 3,7 metra, pričom pomer projekčnej vzdialenosti je 1,4. ZenBeam E1 dokáže projektovať obraz veľký 16 až 120 palcov s pomerom strán 4:3 i 16:9. Zvládne aj automatickú korekciu lichobežníkového skreslenia do +- 40°.

Zdroj | ASUS
Pozrite si

Sony LSPX-P1 – prvý mobilný ultra-short projektor na svete

O priamy zvukový výstup sa stará jeden reproduktor s výkonom 2 W. Externé reproduktory je možné pripojiť cez slúchadlový výstup. Na vstup video signálu slúži HDMI port s podporou MHL. Takže k nemu môžete pripojiť nie len počítač, ale aj MHL certifikovaný smartfón.

Zdroj | ASUS

Na zadnej strane má aj klasický USB A konektor, ktorým môžete dobiť batériu smartfónu. Ako napájanie slúži vstavaná batéria kapacity 6 000 mAh, ktorá pri svietivosti 50 lúmenov má vydržať 5 hodín projekcie. Na jej nabíjanie je v balení k dispozícii sieťový adaptér.

Zdroj | ASUS

Projektor ASUS ZenBeam E1 využijete na výletoch, aby ste si spríjemnili dlhé chvíle, ale aj pri edukačných programoch v cvičebniach či v prírode. ZenBeam E1 by sa čoskoro mal dostať aj na náš trh, no jeho cena zatiaľ nie je oficiálne známa.

Zdroj