ASUS viac personalizuje hráčske notebooky a myslí aj na profesionálov

ASUS na CES 2020 predstavili vylepšené hráčske notebooky Zephyrus a novinku pre profesionálov ExpertBoook.

ASUS v snahe čo najviac personalizovať hráčske notebooky predstavil AniMe Matrix. Ide o sústavu mini LED svetielok zapracovaných do veka notebooku, ktoré ponúkajú 256 úrovní jasu. Na týchto LED-kách si používateľ môže zobraziť ako statický obrázok, tak .gif. Obraz sa dá absolútne personalizovať, dynamické obrázky dokážu reagovať na hudbu.

ASUS si posvietil na ROG Zephyrus G14 a ROG Zephyrus G15. G14 má telo vyrobené zo zliatiny horčíka a hliníka s povrchovou úpravou odolnou voči odtlačkom prstom. Notebook je vo verzií bez LED AniMe hrubý 17,9 milimetra a váži 1,6 kilogramu. G15 je hrubý 19,9 milimetra a váži 2,1 kilogramu. Rozmery notebooku sú aj napriek 15-palcovémi obrazovke typické pre 14-palcové notebooky. 

ASUS so Zephyrus G14 a G15 vsadili na grafiku GeForce RTX 2060, ktorej výkon zvyšuje technológia ROG Boost na 1 298 MHz pri 65 W. Grafika je postavená na najnovšej architektúre NVIDIA Turing. Na výber bude z dvocj typov displejov. Ten s rozlíšením Full HD má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Druhou možnosťou je WQHD, ktorý má vďaka menším rozmerom displeja vyššiu hustotu bodov ako je to bežné pri 4K stolných monitoroch.

V oboch prípadoch je k dispozícii technológia, ktorá adaptívne upravuje frekvenciu zobrazovania pre čo najplynulejší obraz. O výkon sa v prípade G14 stará AMD Ryzen 4 000 Series. G15 dostala výkonnejší AMD Ryzen 7 4800HS s ôsmymi jadrami. Oba modely majú 32 GB DDR4-3200 RAM a úložný priestor do 1 TB NVMe SSD.

Zephyrus G14 vďaka ErgoLife nakláňa klávesnicu pre komfortnejšie používanie, pričom zdvíha spodok notebooku pre efektívnejšie chladenie. Systém chladenia je vybavený samočistiacim mechanizmom, ktorý vyfukuje prach smerom za notebook. Použité tu su ventilátory n-Blade, tie ASUS upravil pre väčší výkon a zníženie hluku. 

Zephyrus G15 má najvýkonnejší ventilátor aký ASUS do svojich notebookov montuje a ponúka o 17 % väčší výkon v porovnaní s predošlou generáciou. V oboch modeloch je výkon chladenia automaticky upravený podľa aktuálneho zahriatia hardvéru. Používateľ si môže vybrať z viacerých režimov chladenia. 

Nové Zephyrus ponúknu porty USB-C, dva USB-A v prípade G14, G15 ponúkne 3. Ďalej je v ponuke DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b. O bezpečnosť sa stará zapracovaná čítačka odtlačkov prstov. 

Notebooky ponúkajú Dolby Atmos zvuk. Zephyrus G14 simuluje 3D zvuk či už počúvate cez štvoricu vstavaných reproduktorov alebo slúchadlá. G15 má dvojicu výkonných reproduktorov umiestnených tak, aby zvuk mieril na používateľa spredu. Nechýba technológia Smart Amp a certifikácia Hi-Res Audio. Vyšší model dokáže softvérovo ponúknuť virtuálny 7.1 zvuk cez slúchadlá vďaka softvérovému riešeniu Sonic Studio III. Batéria má v oboch modeloch 65 W. Rovnako oba modely ponúkajú Wi-Fi 6.

ASUS Zephyrus G14 a ASUS Zephyrus G15 budú dostupné v prvej polovici 2020, ceny pre slovenský trh zatiaľ neboli zverejnené. 

Ďalšou novinkou je 14-palcový ASUS ExpertBook B9450 s hrúbkou 14,9 milimetrov a váhou 870 gramov určený pre profesionálov na cesty. Šasi je frézované zo zliatiny horčíka a lítia. Tento rad vychádza z ASUSPRO, no pridáva do DNA inovácie a flexibilitu.

O výkon sa budú starať procesory Intel Core i7 10. generácie s podporou 16 GB RAM a dvojicou 1TB PCIe 3.0 x4 SSDs, nechýba Wi-Fi 6. ASUS tvrdí, že notebook na jedno nabitie vydrží 24 hodín vďaka 66 Wh batérii. Za 39 minút sa nabije na 60 %.

Pre komfortnejšie používanie a lepšie chladenie je použitý pánt ErgoLift, zvuk je certifikovaný Harman Kardon a nechýba certifikácia vojenskej odolnosti MIL-STD-810G. O bezpečnosť údajov sa stará infračervená kamera, s mechanickou krytkou, v kombinácií s čipom Trusted Platform Module 2.0, tie pracujú s biometriou tváre. 

Zoznam portov počíta dvojicu Thunderbolt 3, HDMI, ethernet, micro-HDMI, USB 3.2 Gen 2 a 3,5 milimetrový jack. K dispozícii je tiež numerická klávesnica zabudovaná do touchpadu. ASUS ExpertBook spĺňa požiadavky Intel Athena Project. 

 

ASUS ExpertBook ponúkne softvér MyASUS, ktorý slúži na komunikáciu notebooku so smartfónmi od ASUS, ktorý má uľahčiť prenos dát medzi zariadeniami, či komunikáciu alebo ponúknuť aj vzdialený prístup k dátam. ASUS ExpertBook bude k dispozícii počas prvého kvartálu roku 2020.

ZdrojASUS

Komentáre k článku