Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS TUF Gaming A15 - FA506 prekvapí cenou

ASUS TUF Gaming A15 - FA506 prekvapí cenou
Zdroj | Peter Frolo
Roman Calík
ASUS TUF Gaming A15 - FA506 prekvapí cenou
Zdroj | Peter Frolo
Zdroj | Peter Frolo

ASUS posilnil svoju ponuku cenovo dostupných hráčskych notebookov modelom ASUS TUF Gaming A15 – FA506, ktorý je zaujímavý čipom AMD Ryzen 7 či industriálne pôsobiacim dizajnom.

Spoločnosť ASUS má ambíciu prinášať inovačné a prémiové technológie v pomerne dynamickom tempe. Neznamená to však, že ich ponuka je len pre vyvolených. ASUS vie zaujať aj hernými notebookmi ASUS TUF Gaming, ktoré sa snažia ponúknuť vynikajúci pomer výkonu a ceny.

Zdroj | Peter Frolo

My sme mali unikátnu možnosť rýchlo si prehliadnuť nový ASUS TUF Gaming A15 – FA506 ešte pred oficiálnym predstavením. V tabuľke špecifikácií padne ako prvý do oka procesor AMD Ryzen 7 4 800H, ktorý kooperuje s grafickou kartou strednej triedy NVIDIA GeForce RTX 2060 a pamäťou DDR 4 RAM s veľkosťou 32 GB, z ktorej je pre používateľa dostupných 31,4 GB. SSD disk má kapacitu 1 TB.

Svoje grafické schopnosti bude TUF Gaming A15 – FA506 predvádzať na 15,6-palcovom IPS Full HD displeji s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Veľkosť displeja predurčila notebooku rozmery 359 x 256 x 24,7 milimetrov a hmotnosť 2,3 kilogramu. K hmotnosti prispela aj veľká batéria, ktorá umožňuje notebook používať aj bez napájacieho kábla, vďaka čomu z neho robí viac multifunkčné zariadenie.

Milo prekvapilo, že aj keď ide o notebook strednej triedy, ASUS si dal záležať na tom, ako TUF Gaming A15 – FA506 vyzerá. Celé telo je ladené do industriálneho dizajnu, čo hneď pri prvom pohľade dokazuje veko. To je v imitácii kovu so štvoricou skrutiek v rohoch. Okolie klávesnice je síce plastové, no má príjemnú povrchovú úpravu. Zaujímavo pôsobí rozloženie klávesov, zvýraznené WASD klávesy a tvarovaný medzerník.

Kde je stredná trieda cítiť viac, je touchbar s tlačidlami. Nakoľko ide o hráčsky notebook, nechýba RGB podsvietenie klávesnice. Jednotlivé klávesy majú mierne väčší odpor pri stláčaní, reagujú však k maximálnej spokojnosti. Čo ma však prekvapilo, je správanie sa medzerníku, ktorý akoby mal použitú inú technológiu, ako zbytok klávesov.

Zdroj | Peter Frolo

Môj kontakt s notebookom bol však pomerne rýchly, už teraz sa tešíme na plnohodnotný test. Ani v ASUS TUF Gaming A15 – FA506 nechýba Armoury Crate, ktoré hráčom umožňuje veľkú mieru hráčskych nastavení. Novinka sa na náš trh dostáva práve dnes za cenu od 939 eur.