Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS Transformer 3 - elegantný 2v1 počítač aj pre náročných

ASUS Transformer 3 - elegantný 2v1 počítač aj pre náročných
Viktor Šmidák
ASUS Transformer 3 - elegantný 2v1 počítač aj pre náročných

Spoločnosť ASUS taktiež prišla na výstavu IFA 2016, a to hneď s niekoľkými novinkami. Jednou z nich bude určite aj tablet, ktorý sa nápadne podobá na iPad Pro. Hovoríme o ASUS Transformer 3.

Ak vám je tento produkt známy, je možné, že sa nemýlite. ASUS totiž predstavil takmer totožný produkt len pár mesiacov dozadu, tentokrát sa však jedná o iné komponenty.

Pozrite si

ASUS Transformer 3 a jeho Mini verzia potešia aj náročnejších používateľov

ASUS na IFA 2016 predstavil nový 2v1 tablet, ktorý je pastvou pre oči. Vyrobený z kovu a tenký len 6,9 milimetra, teda presne toľko isto, čo iPad Pro. Ručička váhy sa zastavila na 695 gramoch. Tu má jeho konkurent výrazne navrch. Veľkosťou by nemal prekrývať papier formátu A4.

Ďalším dôležitým parametrom je aj displej. Ten má uhlopriečku 12,6 palca a ponúka až 3K rozlíšenie. Panel zaberá 80% tela a ponúka tiež široký farebný gamut pokrývajúci 121% priestoru.

Pozrite si

ASUS ZenWatch 3 – kruhový displej a luxusný vzhľad

To, že ASUS Transformer 3 bude slúžiť ako mediálne zariadenie potvrdzujú aj štyri reproduktory. Tie majú podobne, ako pri iPade inteligentne rozložiť zvuk tak, aby ho bolo počuť čo najlepšie.

O hardvérovú časť tabletu sa stará Intel Core i siedmej generácie, voliteľných až 512 GB SSD, 8 GB operačnej pamäte RAM či rozhranie Thunderbolt 3 s portom USB-C.

Takisto výrobca sľubuje celodennú výdrž batérie a rýchlonabíjanie, ktoré zaručí nabitie z 0 na 60% za 50 minút. Nesklame ani čítačka odtlačkov prstov, ktorá spolupracuje s Windows Hello.

Fotoaparát je potom už len príjemných doplnkom. Predsa len, s takmer kilovým tabletom fotenie nie je úplne pohodlné. Zadný snímač má 13 megapixelov, zatiaľ čo na selfie bude postačovať 5 megapixelový senzor.

Klávesnica, ktorá sa bude ku tabletu dodávať bude podsvietená a obsahovať bude aj touchpad pokrytý sklom, čo pri takýchto typoch klávesníc nie je úplne bežné. Microsoft Surface tak bude mať tiež konkurenta.

Transformer 3 pobeží na operačnom systéme Windows 10 vo verzii Home alebo Pro.

Cena je celkom príjemná, a to 799 amerických dolárov.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj