Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ROG Centurion sú prvé hráčske slúchadlá s 10 meničmi

ASUS ROG Centurion sú prvé hráčske slúchadlá s 10 meničmi
Zdroj | ASUS
Števo Porubský
ASUS ROG Centurion sú prvé hráčske slúchadlá s 10 meničmi
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS uvádza na náš trh unikátne hráčske slúchadlá ROG Centurion. Okrem toho, že pôsobia poriadne masívne, ukrývajú v sebe až 10 meničov, ktoré majú zabezpečovať reálny 7.1-kanálový zvuk. V každej mušli je 5 meničov.

Obrovské slúchadlá s dizajnom ASUS ROG pôsobia už na prvý pohľad hi-endovo. To, čo sa však skrýva v ich vnútri sa len tak nevidí. ASUS do každej mušle vložil po 5 miniatúrnych reproduktorov, aby dosiahol čo najvernejší priestorový zvuk. Konkrétne ide o 2x 40 mm + 30 mm + 2x 20 mm meniče pre každé ucho.

Pozrite si

ASUS ROG Centurion – pohodlný headset pre profi hráčov

Zdroj | ASUS

Impedancia je 32 ohmov, rozsah výrobca udáva na 20 Hz až 20 kHz, frekvenčná odozva mikrofónu je 100 Hz – 12 kHz s citlivosťou -26(+/-3) dB a SNR 65 dB.  V slúchadlách je aj aktívne potláčanie okolitého hluku, vraj odfiltrujú 90% ruchov.

Pozrite si

Výkonnú grafiku môžete mať v notebooku vďaka ASUS ROG XG Station 2

7.1ch zvuk by sa ale len tak nezjavil, takže hry či filmy musia tento zvuk i podporovať. Na jeho zlepšenie je v balení slúchadiel aj stanica so zosilňovačom a s množstvom ovládacích prvkov.

Zdroj | ASUS

Tá sa k počítaču pripája cez USB (Plug & Play). V počítači si môžete pre doladenie otvoriť softvér Sonic Studio s prvkami Sonic Radar Pro.

Zosilňovač vo vnútri je vraj vybavený štandardom ESS 9601. Slúchadlá sa k nemu pripájajú nezvyčajne pomocou HDMI portu.

Pozrite si

ASUS ROG G752 – herné delo za cenu jazdeného auta

Vo výbave nechýba ani mikrofón, v tomto prípade je digitálny a s odbúravaním okolitých zvukov na flexibilnom vyklápacom ramene. Rozmery slúchadiel sú podľa ASUSu 221,5 x 229 x 111 mm, hmotnosť bez káblu je 450 gramov.

Zdroj | ASUS

O maximálne pohodlie sa majú starať mäkké vymeniteľné náušníky z pamäťovej peny alebo z kože. Samozrejmosťou je aj špeciálny stojan, aby „svietili“ na stole a RGB LED podsvietenie.

ASUS ROG Centurion bude na našom trhu už tento mesiac s cenou 249,90 €. Nie je to málo, ale na takéto slúchadlá ani veľa. Už teraz sme zvedaví aké budú v praxi.

Zdroj | ASUS
Zdroj