Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS predstavil náramok, ktorý vám zmeria EKG z končeka vášho prsta

ASUS predstavil náramok, ktorý vám zmeria EKG z končeka vášho prsta
Zdroj | ASUS
Michal Sobek
ASUS predstavil náramok, ktorý vám zmeria EKG z končeka vášho prsta
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Na podujatí IFA 2022 nechýbal ani výrobca ASUS, ktorý okrem svojho skladacieho 17-palcového laptopu, ukázal aj zaujímavý smart náramok VivoWatch 5 Aero. Čím dokáže vyniknúť nad konkurenciou?

Pri pohľade na jeho dizajn ide o klasického zástupcu segmentu smart náramkov. Podlhovastý dizajn, dotykový displej a silikónový remienok. Predsa len v niečom toto zariadenie vyniká nad ostatnými konkurentami.

Ide totiž o prvý smart náramok na svete, ktorý dokáže merať zdravotné dáta z končeka vášho prsta. Plocha naň sa nachádza priamo na prednej strane pod displejom. Údajne môže senzor merať úroveň saturácie krvi kyslíkom a srdcovú frekvenciu, ale aj vykonať EKG. ASUS tvrdí, že senzory na prednej a zadnej strane zariadenia umožňujú poskytovať presnejšie výsledky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zdravotné dáta môžete mať v reálnom čase alebo povolíte ich kontinuálne meranie počas celého dňa. ASUS VivoWatch 5 Aero vám totiž zmerajú aj spánok. V našom článku sme sa venovali tomu, či spanie so smart zariadením môže mať na jeho kvalitu negatívny vplyv.

Ďalšou výhodou oproti drvivej časti konkurencie je prítomnosť GPS modulu. To konkurencia dáva len do svojich drahších zariadení, predovšetkým smart hodiniek. Zaznamenávanie trasy tak zmeriate aj so smartfónom, ktorý môže ostať doma.

Zdroj | ASUS

ASUS však veľa toho neprezradil, čo sa týka napríklad konkrétnych špecifikácií displeja alebo počet športových aktivít, ktoré náramok zvládne zmerať. Každopádne ide o prvenstvo v meraní údajov z vášho prsta.

Spoločnosť potvrdila, že už v decembri by sme sa modelu VivoWatch 5 Aero mali dočkať na pultoch obchodov, ale nespresnila konkrétne trhy ani finálnu cenu produktu.