Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS má nástupcu svojho herného smartfónu. Zameral sa na 3 veľké vylepšenia

ASUS má nástupcu svojho herného smartfónu. Zameral sa na 3 veľké vylepšenia
Zdroj | ASUS
Michal Sobek
ASUS má nástupcu svojho herného smartfónu. Zameral sa na 3 veľké vylepšenia
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spoločnosť ASUS je jedna z tých, ktoré sa aktívne zapájajú aj do segmentu herných smartfónov. Zdá sa, že firma pripravila mierne vylepšeného nástupcu modelu ROG Phone 5.

Pozrite si

Herný ASUS ROG Phone 5 ponúkne Snapdragon 888, aj zadný LED displej

3 hlavné vylepšenia

Model ASUS ROG Phone 5 bol predstavený v prvej polovici marca tohto roka. Bol vybavený vtedy najvýkonnejším mobilným procesorom Snapdragon 888 a priniesol aj špecialitu v podobe zadného LED panelu. To všetko za cenu 799 eur za základnú konfiguráciu.

Noví nástupcovia s označením ASUS ROG Phone 5S a 5S Pro sa objavili na stránke výrobcu. Vietnamský leaker Chun zverejnil na svojom profile na Twitteri informáciu, že herný smartfón ROG Phone 5S príde oproti predchodcovi s tromi veľkými vylepšeniami.

Prvou novinkou je nasadenia aktuálne najvýkonnejšieho procesora Snapdragon 888 Plus. Enormný nárast výkonu nečakajme, ale procesor s prídavkom Plus sa zlepšil v oblasti AI a dočkal sa aj vyššieho pretaktovania.

Druhá inovácia sa týka displeja. Pôvodný model ROG Phone 5 ponúkal nastavenie obnovovacej frekvencie v rozmedzí 60, 120 a 144 Hz. Vylepšený model pridá do tohto portfólia aj 90-hertzovú obnovovaciu frekvenciu. Tú využíva väčšina mobilných hier, smartfón bude mať stále plynulé prostredie, ale najväčšou devízou bude šetrenie baterky. 90 Hz bude k batérii oveľa šetrnejších ako 144 Hz. Taktiež sa zlepšila aj odozva displeja, ktorá je teraz len 24,3 milisekundy.

Zdroj | ASUS

Tretím vylepšením je nasadenie technológie virtuálnej RAM pamäte. Konkrétne sa hovorí o rozšírení až o 6 GB. To znamená, že ak smartfón ASUS ROG Phone 5S bude mať fyzicky 16 GB RAM, s virtuálnou pamäťou to bude dokopy až 22 GB. Tento výkon sa rozhodne hodí na hranie tých najnáročnejších mobilných 3D hier v najvyššom možnom rozlíšení.

Dizajn ostal bezo zmien. Lacnejší variant ponúkne maximálne 16 GB RAM + 256 GB pamäťového úložiska, zatiaľ čo drahší Pro variant disponuje 18 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom.

Zdroj | ASUS

Predstavenie prebehlo najskôr v Číne a globálnej verzie by sme sa mohli dočkať už v septembri. O cenách smartfónu zatiaľ nepadlo ani slovo. Očakávame, že budú veľmi príbuzné tým, s akými prišiel na trh ASUS ROG Phone 5.

Zdroj