Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS a NVIDIA prekvapujú, predstavili 500 Hz monitor pre „hardcore“ hráčov

ASUS a NVIDIA prekvapujú, predstavili 500 Hz monitor pre „hardcore“ hráčov
Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
ASUS a NVIDIA prekvapujú, predstavili 500 Hz monitor pre „hardcore“ hráčov
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Kým drvivá väčšina hráčov nestihla prejsť ešte ani na 120 či 144 Hz monitory, nehovoriac o 240 a 360 Hz modeloch, ktoré ich postupne nahrádzajú, ASUS je v spolupráci s NVIDIA opäť o krok vpred. Privítajte ROG Swift 500Hz.

Prvý 144 Hz monitor ASUS predstavil ešte v roku 2012, no prím začala táto obnovovacia frekvencia hrať až v posledných rokoch, kedy jej začali stačiť aj grafické karty strednej triedy. Nasledujúce generácie monitorov s obnovovacími frekvenciami 240 či 360 Hz, sú už zväčša určené iba pre profesionálnych hráčov e-športových hier a profesionálne turnaje, kde sa hrá doslova o milióny.

Tak to bude aj v prípade nového monitoru ROG Swift 500Hz, ktorý ASUS vyvinul v spolupráci so spoločnosťou NVIDIA.

Monitor využíva 24,1“ Full HD panel nového typu Esports TN (E-TN), ktorý má ponúkať až o 60 % lepšiu odozvu ako bežné TN panely. Pod povrchom bude mať zabudovanú technológie Reflex Analyzer a G-SYNC od spoločnosti NVIDIA, ktoré sa postarajú o elimináciu vstupného oneskorenia, sekania a trhania obrazu.

Nový ROG Swift 500Hz dokáže v sekunde vykresliť obsah 8-násobne rýchlejšie, než typický 60 Hz displej. To dá hráčom v tituloch ako Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Overwatch či Rainbow Six Siege značnú výhodu nad ich protihráčmi, samozrejme ak sa tejto obnovovacej frekvencii vyrovná aj ich postreh.

Kedy a za akú cenu sa nový ROG Swift 500Hz dostane na trh v tejto chvíli nie je jasné. Určený pravdepodobne spočiatku bude iba pre e-športových partnerov a teda profesionálne e-športové turnaje.

Zdroj