Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aston Martin sa spojil s druhou legendou, prináša brutálne PC

Aston Martin sa spojil s druhou legendou, prináša brutálne PC
Zdroj | Lenovo
Richard Pliešovský
Aston Martin sa spojil s druhou legendou, prináša brutálne PC
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Sledujete F1? Máte radi rýchlosť, napätie a krásne nadupané mašiny? Aston Martin pomerne nečakane zažiaril. Ako to už býva, ak sa niekto vezie na víťaznej vlne, vychádza mu všetko. Dokonca aj nečakané spojenie.

Rozmýšľate, kto spolupracoval s Aston Martin? Nie je to nikto iný, ako známy producent počítačov, Lenovo. Výsledok je viac než prekvapujúci – prináša tri úplne nové počítače tejto značky.

Lenovo včera predstavilo výkonné pracovné stanice ThinkStation PX, P7 a P5. Sú vybavené najnovšími technológiami v nových šasi, na ktorých vývoji sa podieľala známa automobilka. Ich prelomový dizajn odkazuje na Aston Martin, no je plne funkčný, čo potvrdzuje napríklad pokročilé chladenie. Vyšší výkon je jednouché dosiahnuť vďaka škálovateľnosti komponentov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pracovné stanice boli od základu prepracované tak, aby prekonali súčasné vysoko výpočtové pracovné zaťaženie v rôznych odvetviach. Osadené môžu byť najnovšou procesorovou technológiou od Intelu až do 120 jadier a špičkovými profesionálnymi grafickými procesorov NVIDIA RTX. Nové stanice nájdu využitie aj pri tvorbe virtuálnej a zmiešanej reality, strojové učenie, dátovú vedu, ale i vo filmovom priemysle.

ThinkStation PX, P7 a P5 sú technologicky najvyspelejšie pracovné stanice, aké kedy Lenovo vyrobilo.

Aston Martin sa podieľal na návrhu nového šasi ThinkStation, kde dokázal zakomponovať červený dizajnový jazyk spoločnosti Lenovo. Dizajnéri z oboch firiem spolupracovali na vytvorení maximálne výkonných strojov, ktoré urýchlia zložité pracovné postupy. Pre tento účel tímy vymysleli nový dizajn tool-less šasi. je to veľmi šikovné riešenie, vďaka ktorému nie je potrebné na správu, upgrade, či servis použiť žiadne náradie.

Zdroj | Lenovo

Lenovo ThinkStation PX je vlajková pracovná stanica spoločnosti. Je optimalizovaná pre prevádzku aj v serverovom racku, ponúka flexibilitu potrebnú pre prostredie stolových počítačov aj dátových centier. ThinkStation PX je poháňané najnovšími škálovateľnými procesormi Intel Xeon 4. generácie, ktoré ponúkajú až 120 CPU jadier a môžu sa pochváliť 53 % priemerným nárastom výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

ThinkStation PX ponúka podporu až štyroch 2-slotových grafických procesorov NVIDIA RTX 6000 Ada Generation, takže používatelia môžu spravovať a vykonávať tie najzložitejšie pracovné postupy, aké sa vyskytujú v dnešných pracovných prostrediach vrátane kreatívnych dokončovacích prác a simulácií CAE. Pracovná stanica môže byť vybavená až 4 TB pamäťou DDR5 a ultrarýchlou šírkou pásma pomocou PCIe Gen 5. Novinka ponúka efektívny 1 850 W zdroj napájania a voliteľné redundantné zdroje napájania.

Zdroj | Lenovo

Lenovo ThinkStation P7 je vybavený novou prelomovou výpočtovou architektúrou s najnovšími procesormi Intel Xeon W, ktoré podporujú až 56 jadier v jedno-socketovom prevedení pre výkon potrebný na riešenie náročných úloh s viacerými vláknami. ThinkStation P7 je navrhnutý tak, aby prekonal náročné výzvy týkajúce sa výkonu a spoľahlivosti pracovných záťaží, ktoré sa museli v minulosti spoliehať na servery alebo cloudové zdroje. Je optimalizovaný pre stojan na použitie v rôznych prostrediach, či už ako stolových počítačov, alebo v dátových centier v skrini 4U.

Vďaka podpore až troch 2-slotových grafických procesorov NVIDIA RTX 6000 Ada Generation je ThinkStation P7 vhodný pre tvorcov obsahu, architektov, dizajnérov, inžinierov a dátových vedcov, poradí si aj s náročnými výzvami, napríklad v automobilovom dizajne pri komplexných postupov počas produkcie videa a vykresľovania.

Pozrite si

Rolovateľný notebook je realitou, Lenovo ho predviedlo v Barcelone

Lenovo ThinkStation P5 je určený pre množstvo priemyselných odvetví a bol prepracovaný tak, aby uspokojil požiadavky používateľov na vyššiu úroveň výkonu, rozšíriteľnosť IT a jednoduchú správu v podniku. P5 má najnovšie procesory Intel Xeon W, ktoré ponúkajú až 24 jadier a podporu až dvoch profesionálnych grafických kariet NVIDIA RTX A6000. DDR5 pamäť a šírka pásma PCIe Gen 5 ponúkajú extrémnu konfigurovateľnosť. ThinkStation je optimalizovaná pre architektov, dizajnérov, inžinierov a kreatívcov.