Arlo Video Dorbell je zrejme najinteligentnejší viedovrátnik súčasnosti

ZDROJ | arlo.com

Obraz v HD kvalite, možnosť komunikovať v reálnom čase, prepojenie so smartfónom, či služba Arlo Smart. Všetko toto sú benefity nového videovrátnika značky Arlo.

Najnovší model Arlo Video Dorbell, od spoločnosti Netgear, ponúkne obraz so štvorcovým pomerom strán 1:1 s uhlopriečnym zorným poľom 180 stupňov. Spoločnosť sľubuje, že používateľ takto uvidí návštevníka pri dverách od hlavy po päty a detailne môže preskúmať odložené balíky pri dverách. Pre pomer strán sa spoločnosť rozhodla aj z toho dôvodu, že je ideálny pre zobrazovanie ma mobilných zariadeniach.

Práve komunikácia so smartfónom je ďalšou novou funkciou. Videovrátnik dokáže odoslať HD obraz priamo so vášho prenosného zariadenia, čo Arlo nazýva komunikáciou takmer v reálnom čase. Po zazvonení vás smart zariadenie upozorní na návštevu, s ktorou môžete priamo cez telefón či tablet komunikovať. Arlo Video Dorbell je vybavený mikrofónmi a dokáže obojsmerný prenos zvuku. Zároveň dokážete prednastaviť automatické odpovede. K dispozícii je tiež Tichý režim, ktorý vypne zvukové hlásenia a notifikácie na smart zariadení.

ZDROJ | arlo.com

Nový Arlo Video Dorbell sa montuje na už existujúceho videovrátnika, nie je preto potrebná komplikovaná montáž. Samotné zariadenie dokáže znížiť latenciu, ktorá je typická pre videovrátnikov. Medzi ďalšie novinky patrí detekcia pohybu, po ktorej vás Arlo Video Dorbell upozorní na prítomnosť návštevníka, aj keď nezazvoní. Systém tiež dokáže identifikovať aj nové neživé predmety v zábere, napríklad balík, ktorý kuriér nechá pred dverami.

ZDROJ | arlo.com

Vítaným posunom vpred je kvalita obrazu v HD. Pre lepšie vykreslenie tmavých a svetlých miest je k dispozícii HDR. Nechýba nočný režim a možnosť priblíženia obrazu aj počas komunikácie v reálnom čase. Výrobca tiež upozorňuje na odolnosť kamery voči teplu, chladu, dažďu a zabezpečenie proti neoprávnenému vniknutiu do kamery.

ZDROJ | arlo.com

Spolu s kúpou najnovšieho modelu od Arlo získate na tri mesiace bezplatne službu Arlo Smart, ktorá je postavená na cloude a umelej inteligencii. Služba ponúka 30 dňový archív, možnosť nastaviť špeciálne upozornenie na konkrétnu osobu, vozidlo, zviera alebo balíček. V USA táto služba dokáže odoslať fotografie priamo bezpečnostným zložkám v prípade poplachu. Samozrejme, všetko toto sa dá ovládať cez aplikáciu Arlo.

ZDROJ | arlo.com

Nový videovrátnik Arlo Video Dorbell má prísť do predaja do konca roku 2019. Odporúčaná maloobchodná cena je 149,99 amerických dolárov, služba Arlo Smart stojí mesačne 3 doláre. Bezpečnostné riešenia Arlo od spoločnosti Netgear sú na Slovensku dostupné u rôznych predajcov. Kedy presne príde na Arlo Video Dorbell na slovensky trh nie je ešte známe.

Zdrojarlo.com

Komentáre k článku