Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Arlo Pro 3 Floodlight - kamera, ktorá si na vás poriadne posvieti

Arlo Pro 3 Floodlight - kamera, ktorá si na vás poriadne posvieti
Roman Calík
Arlo Pro 3 Floodlight - kamera, ktorá si na vás poriadne posvieti
98 %
Arlo má kamery, ktoré keď raz vyskúšate, nebudete sa ich chcieť vzdať. Novinkou roka 2020 je model Pro 3 Floodlight, ktorý v redakcii testujeme už od leta a nevieme si kameru vynachváliť. Prečo?

Výhody

  • nočný režim s kvalitným osvetlením
  • 2K video, zabudovaný alarm, batéria
  • aplikácia a možnosti nastavení

Nevýhody

  • Arlo Smart profil je po 3 mesiacoch za príplatok

Arlo kamery majú perfektnú appku, sú bezdrôtové a ich inštaláciu zvládne úplne každý. To platí aj pre novinku Arlo Pro 3 Floodlight, kameru, ktorá dokonca získala ocenenie za inováciu na výstave CES. Táto kamera má totiž niečo naviac – osvetlenie.

Kamera dorazila do našej redakcie ešte koncom leta 2020. V balení okrem kamery nájdete aj obrovskú až 13 000 mAh batériu, ale aj nabíjací kábel, nabíjačku či držiak na stenu vrátane skrutiek a hmoždiniek.

Kamera vás hneď po otvorení ohúri svojou veľkosťou. Ak už máte systém Arlo v niektorej z predchádzajúcich generácií, tak táto kamera je oproti bežným modelom kamier výrazne väčšia.

Však pozrite sa na porovnanie Arlo Pro 3 Floodlight s Full HD kamerou Arlo Pro 2. Je to poriadny rozdiel, že?

Samozejme novinka chce zaujať práve výkonným prisvetlením po stranách kamery, na ktoré potrebuje jednak väčšiu kapaacitu batérie a poriadny priestor. Prisvetelnie však nie je hocijaké, po stranách kamery sú totiž silné LED diódy so svietivosťou až 3 000 lumenov. Viete si to predstaviť?

Jednoducho aj za úplnej tmy dokáže Arlo Pro 3 Floodlight nahrávať videá podobne, ako za denného svetla. Svietivosť je naozaj veľkou doménou kamery. Nočné videá sú tak plné farieb, akoby ste nahrávali scénu počas dňa.

Keď si k tomu pridáte 2K HDR snímanie, 160° uzol záberu a podrobné možnosti nastavení, máte dokonalého strážcu vášho objektu. Aby toho nebolo málo, nechýba možnosť komunikácie cez kameru vďaka zabudovanému reproduktoru a mikrofónu a dokonca je tu zabudovaná siréna pre spustenie poplachu.

Pozrite si

Arlo predstavilo bezpečnostnú kameru s LED svetlometom

Poteší tiež jednoduchá inštalácia a aktivácia kamery. Mne sa podarilo kameru spárovať s aplikáciou Arlo na prvýkrát, trvalo to chvíľku.

Nastavenia kamery sú bohaté, viete si podrobne nastaviť svetlo, jeho intenzitu, čas trvania po zaznamenaní aktivity a dokonca i to, či má blikať. Kedykoľvek sa pritom viete na scénu snímanú kamerou cez aplikáciu pozrieť, aj počas LIVE sledovania viete upravovať intenzitu osvetlenia. Výhodou je, že túto možnosť máte rovno pri náhlade kamery medzi ostatnými kamerami – rovno pri kamere je slider pre nastavenie intenzity osvetlenia a možnosť zapnúť/vypnúť svetlo kamery.

Snímanie scény v noci je naozaj vydarené. Svetlo je veľmi silné. V zásade vám kamera môže slúžiť aj na osvetlenie vonkajšieho priestoru, stačí ak si nastavíte, nech sa zapne svetlo ak niekto vôjde do nastavenej zóny.

Pozrite sa na fotografiu, ako viete nasnímať scénu v úplnej tme. Rozdiel v porovnaní s kamerami s klasickým nočným videním je obrovský! V tomto prípade aj za úplnej tmy nahrávate plne farebné a detailné video.

Video má pritom rozlíšenie až 2K QHD HDR. Videá sa vám ukladajú do cloudu, preto je potrebné mať stabilné pripojenie. Kamera sa na vašu sieť pripája cez Wi-Fi.

Pozrite si

Nová kamera Arlo Pro 4 si už vystačí aj bez centrálnej stanice

Po zakúpení kamery získate 3-mesačný balík Arlo Smart, po tomto období je využívanie cloudových služieb kamery spoplatnené. K dispozícii je niekoľko balíkov, cena závisí aj od toho, aké služby chcete využívať a koľko kamier máte pripojených. Info o cenách nájdete na stránke Arlo.com.

Aj parametre videa Video si v aplikácii viete podrobne nastaviť. Avšak, ak si zvolíte automatický zoom a trackovanie objektu v sledovanej zóne (čo je vynikajúca funkcia najmä na snímanie osôb), 2K rozlíšenie musíte oželieť.

Vybrať si môžete aj rôzne úrovne kvality záznamu, my v redakcii vždy volíme najvyššiu kvalitu, aj keď Arlo upozorňuje na menšiu výdrž batérie.

Veľmi detailne si viete nastaviť aj zónu, v ktorej kamera zaznamenáva aktivitu. Upravujete totiž až 8 bodov, vďaka ktorým vyrežete akýkoľvek tvar zóny pre spustenie upozornení pri zaznamenaní pohybu v nej.

Pozrite si

Netgear Arlo Pro – Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi

Úplne skvelé je to, že kamera má až 13 000 mAh batériu. Neťaháte žiadne káble, systém odoberania kamery z držiaka je triviálny. A práve o to ide, medzi najväčšie výhody kamier Arlo patrí inštalácia bez káblov. Jednoducho kúpite si kamer, dáte ju kam chcete a na stenu stačí umiestniť len držiak kamery.

Kedykoľvek budete potrebovať nabiť batériu, dáte dole z držiaka len kameru s batériou, stačí stlačiť jediné tlačidlo v spodnej časti kamery. Systém je kvalitný, všetko dobre drží a nehrozí, žeby vám kamera z držiaka vypadla.

Potešíme vás však správou, že budete nabíjať minimálne. Ak si všetko dobre nastavíte, tak výdrž bude skutočne taká, akú sľubuje výrobca. My sme kameru inštalovali začiatkom septembra a po viac ako troch mesiacoch plnej prevádzky, množstve alarmov a nahrávok (po vstupe do sledovanej zóny v režime alarmu, ale aj testovacích vstupoch) máme stále 47% stav batérie! Tú pritom nabijete priamo v kamere cez microUSB kábel. Arlo uvádza výdrž 6 mesiacov, tá je skutočne aj reálna.

Pozrite si

Arlo Video Dorbell je zrejme najinteligentnejší viedovrátnik súčasnosti

Kameru samozrejme môžete prepojiť s ďalšími Arlo smart kamerami a gadgetmi, vytvoríte si tak dokonalý sledovací systém objektu, ktorý chcete mať pod kontrolou. Scén správania si môžete vytvoriť viacero, Wi-Fi kamera vás upozorní aj notifikáciami alebo pošle e-mail. Dokonca má zabudovaný mikrofón – viete sa cez kameru prihovoriť napríklad kuriérovi.

Taktiež poteší zabudovaná siréna. Tú viete nastaviť, aby sa spustila vždy, ak vám niekto vôjde do sledovanej zóny, alebo ak dostanete notifikáciu o vstupe – priamo pri notifikácii je aj možnosť spustiť poplach. Kamera je pritom inteligentná, vie rozoznávať aj objekty, takže si ju viete naozaj detailne nastaviť.

Ak chcete mať objekt pod dokonalou kontrolou aj v noci, Arlo Pro 3 Floodlight je ideálnym riešením. Poteší jednoduchosť inštalácie, sila osvetlenia a dlhá výdrž. Cena kamery je 299 €. Nás kamera zaujala a rozhodne si zaslúži náš TECHBOX TIP REDAKCIE.