Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Arlo Go 2 LTE - dokonalá domáca bezpečnostná kamera?

Arlo Go 2 LTE - dokonalá domáca bezpečnostná kamera?
Zdroj | Arlo
Števo Porubský
Arlo Go 2 LTE - dokonalá domáca bezpečnostná kamera?
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Arlo predstavilo svoju ďalšiu domácu bezpečnostnú kameru, model Go 2 LTE. Táto je na rozdiel od ostatných kompletne bezdrôtová a nepotrebuje ani Wi-Fi. Funguje vďaka mobilnej sieti, takže ani v prípade výpadku elektriny nestratíte prehľad o tom, čo sa deje okolo nej. Je tak dokonalou domácou bezpečnostnou kamerou?

Zdroj | Arlo

Áno aj nie. Dôvodov prečo nie je niekoľko. Napríklad aj ten, že od Arlo musíte mať predplatenú službu Arlo Secure alebo Arlo Secure Plus, aby kamera mala kde dáta zálohovať a vy ste si ich mohli pozerať on-line, ale aj využívať smart funkcie kamery.

Arlo Go 2 je vynovená verzia predošlého modelu Arlo Go. V tomto prípade na neustále pripojenie k internetu využíva ako základ Wi-Fi, no v prípade, že nie je k dispozícii, prepína na LTE, teda 4G. Kamera je tak dokonale bezdrôtová a to aj v prípade, že vypadne elektrická energia, resp. sa o to postarajú prípadní zlodeji.

Zdroj | Arlo

Okrem toho, že kamera posiela notifikácie a video do cloudu a následne do appky používateľa, dokáže dáta ukladať aj na microSD kartu vo vnútri. Arlo Go 2 tak môže byť pokojne aj fotopasca. Až na tú „nenápadnú“ farbu. Vďaka tomu, že vnútro je kompletne vyberateľné ale nie je problém telo kamery pretvoriť do podstatne nenápadnejšej farby. Telo je pritom odolné voči poveternostným vplyvom. Kamera má rozmery 86 x 64 x 120 mm, hmotnosť je necelých 500 gramov.

Zdroj | Arlo

Arlo Go 2 zaznamenáva video vo Full HD rozlíšení (pôvodný model mal len HD), nechýba ani nočné videnie s 850 nm infra LED diódami. Samozrejmosťou sú všetky vychytávky známe z ostatných kamier Arlo, teda aj obojsmerné audio, tvorba zón, detekcia objektov, rýchle akcie, interaktívne notifikácie apod.

Zdroj | Arlo

V prípade top mesačného programu Arlo Secure Plus je novinkou tzv. Emergency Response. Nechýba ale ani možnosť ovládania cez Google Assistant, Amazon Alexa či IFTTT. Cena novinky na domácom trhu je 249,99 USD. Rovnakú cenu môžeme očakávať aj v prípade európskeho trhu, ale v eurách. Je to však výrazne menej ako u jej predchodcu.

Zdroj | Arlo