Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ARC Vector - vzkriesenie revolučnej elektrickej motorky

ARC Vector - vzkriesenie revolučnej elektrickej motorky
Zdroj | ARC Vector
Michal Spiegel
ARC Vector - vzkriesenie revolučnej elektrickej motorky
Zdroj | ARC Vector
Zdroj | ARC Vector

Pred dvomi rokmi sme informovali o elektrickej motorke pre bohatých ARC Vector. Medzitým firma zbankrotovala, no zdá sa, že pre túto nadupanú motorku opäť svitá nádej.

Motorka bola predstavená verejnosti v roku 2018 na EICMA Motorcycle Show v talianskom Miláne. Okrem prepracovaného dizajnu, sľubovala motorka kostru z uhlíkových vláken, 95 kW výkon a maximálnu rýchlosť 241 kilometrov za hodinu.

Zdroj | ARC
Pozrite si

HyperScrambler 2 – elektrický hybrid motorky a bicykla s dvomi batériami

Zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu malo tejto motorke trvať iba 2,7 sekundy a dojazd na jedno nabitie mal byť 193 kilometrov na diaľnici a 274 kilometrov v meste.

Podľa najnovších informácií sa niektoré špecifikácie motorky zmenili – maximálna rýchlosť sa znížila na 200 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h sa mierne zvýšilo na 3,2 sekundy a celkový dojazd by mal dosahovať hodnotu 436 kilometrov.

Motorka tiež mala ponúkať revolučnú výbavu ako napríklad prilbu so zabudovanou rozšírenou realitou, ktorá vám mala prehrávať na sklo informácie podobne ako head-up displej či bundu s haptickou odozvou, ktorá vás mala upozorniť na blížiace sa auto.

Zdroj | ARC

Spoločnosť ARC, ktorá na výrobe motorky pracovala, bola založená Markom Trumanom, bývalým šéfom Jaguar White Space divízie. Motorka sa mala predávať za 102 000 € a mala byť limitovaná počtom kusov. V roku 2019 kvôli nedostatku financií od investorov spoločnosť ARC skrachovala. Nedávno však zakladateľ Mark Truman odkúpil svoju spoločnosť späť a rozhodol sa, že projekt motorky ARC Vector bude pokračovať. 

Zdroj | ARC Vector
Pozrite si

ARC Vector – revolučná motorka pre bohatých

Taktiež sa vyjadril, že na rozdiel od pôvodných plánov chce pri vývoji a predaji spomaliť a na začiatku chcú priniesť 10 kusov motorky ARC Vector pre vybraných zákazníkov a to v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov. Podľa Marka Trumana má ísť o špeciálnu ponuku, tak hádam mu to tentokrát vyjde.

Zdroj