Apple WWDC 2017 prinesie zaujímavé novinky nielen pre vývojárov

ZDROJ | Apple

Už zajtra večer nášho času začína najväčšie podujatie spoločnosti Apple, WWDC 2017 (5.-9. jún 2017). Worldwide Developers Conference každoročne prináša novinky z oblasti softvéru, no aj tento rok sa očakáva niekoľko hardvérových noviniek. Čo by mohla konferencia priniesť bežným spotrebiteľom?

ZDROJ | Apple

Je viac menej isté, že počas WWDC 2017 bude predstavený prvý „nástrel“ nového operačného systému iOS 11. Ten však bude len pre developerov, ktorí si preň budú prispôsobovať svoje staré či nové appky. Zaujímavo znie napríklad nová video platforma vo forme sociálnej siete, na ktorej vraj Apple pracuje.

Rovnako môžeme očakávať vynovený operačný systém macOS (10.13) či systémy ako watchOS 4 či tvOS 11. Apple na WWDC jednoducho predstavuje novinky hlavne pre softvér. Tých môže byť neúrekom keďže v poslednej dobe na adresu Apple a jeho operačných systémov počúvame mnohé negatíva.

Okrem softvéru sa ale môžeme už konečne dočkať očakávaného smart reproduktora v štýle Google Home či Amazon Echo, na ktorom vraj výrobca pracuje už niekoľko rokov. Minulý rok sme sa ho nedočkali, tak snáď tento už áno. Reproduktor by mal byť, samozrejme, vybavený hlasovou asistentkou Siri s umelou inteligenciou.

Už dlhšie sa tiež hovorí, že Apple na WWDC predstaví vynovené notebooky. Apple MacBooky by mali prísť s najnovšími procesormi Intel Core série Kaby Lake. Tým by sa mala predĺžiť aj ich výdrž na jedno nabitie a samozrejme aj výkon. Vďaka nim by mali byť tiež k dispozícii aj väčšie kapacity operačných pamätí RAM.

ZDROJ | Apple

Nedávno sme tiež počuli o novom iPade Pro s 10,5″ uhlopriečkou s telom vo veľkosti iPadu s 9,7″ displejom. Vynovený má ale byť aj veľký 12,9″ model iPad Pro.

Najväčším prekvapením by bolo predstavenie nového Mac Pro, o ktorom Apple už dávnejšie vyhlásil, že prinesie úplne nový model. Žiaľ, tento model nie je tak masový ako iPhone, iPad či MacBook, takže o ňom neunikajú žiadne informácie.

Apple iPhone 8 očakávať určite nemôžme, ten príde až koncom roka, pričom predstavenia sa dočkáme až na jeseň.

Hoci všetko je zatiaľ len vo fáze dohadov, no už o pár hodín sa z McEnery Convention Center dozvieme, čo nové Apple na tento rok chystá a čo prinesie.

ZDROJ | Apple

Komentáre k článku