Apple VR Headset nakoniec nebude samostatné zariadenie. Dopomôže mu iPhone

ZDROJ | 9to5Mac

Už je to nejaký čas, čo sme sa dozvedeli, že Apple pracuje na novom segmente produktov. Mal by to byť headset s podporou virtuálnej reality a ešte s niečím navyše. Doteraz sme si mysleli, že to bude samostatné zariadenie, ale posledné informácie hovoria, že tomu tak nebude.

Pozrite siČo už vieme o okuliaroch s AR od Apple?

Apple VR Headset by mal prísť na trh najskôr v roku 2022 a jeho elegantnejšia verzia v roku 2025. Nečudovali by sme sa, keby sa tieto dátumy nedodržali vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a nedostatok niektorých čipov. Svoju verziu smart okuliarov chystá aj spoločnosť Facebook.

Pomoc od iPhonu

Posledné informácie hovorili, že by malo ísť o samostatný produkt, ale nakoniec je všetko inak. Zdá sa, že sa budú musieť pripájať k zariadeniu iPhone, keďže ich procesor nebude dostatočne výkonný na náročné operácie typu spracovanie virtuálnej a rozšírenej reality.

Ďalšou zaujímavou informáciou je, že procesor je založený na 5-nanometrovej technológii Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), ktorý bude zastaraný v čase, keď headset príde na trh. To je len ďalší dôkaz o tom, že sa headset bude musieť pripájať k výkonnejšiemu zariadeniu.

To naznačuje, že Apple zamýšľa vykonávať náročné výpočty na výkonnejšom zariadení, zatiaľ čo headset funguje skôr ako bezdrôtový displej. Tento produkt má ponúknuť rovno dva 8K displeje a spoločnosť TSMC sa stále snaží vyrobiť procesor, ktorý uspokojí aj takého náročného klienta, akým je samotný veľký Apple.

ZDROJ | Google

Nie je jednoduché všetko dať do relatívne malého tela, kde musí byť dostatok miesta hlavne na batériu, ktorá ho bude celý poháňať. S výdržou batérie mali problém aj okuliare Google Glass.

Pozrite siOkuliare Google Glass sú späť! Sú múdrejšie a majú aj USB-C port

Z minulosti vieme, že ak sa Apple pustí do nejakého segmentu, úspech je zaručený. Headsety s VR u bežných spotrebiteľov zatiaľ nie sú atraktívne, ak opomenieme hranie hier. Využívajú sa najmä v podnikovej sfére. Očakávame, že túto bariéru Apple prelomí a prinesie rovnaký zážitok do milióna domácností. Ako nedávno povedal Tim Cook, pred odchodom na dôchodok chce priniesť nový segment produktov. Myslíme si, že hovoril presne o tomto produkte.

Pozrite siTim Cook pred odchodom na dôchodok prinesie nový segment produktov

ZdrojThe information

Komentáre k článku