Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple predstavil novú verziu základného iPadu. Vylepšuje hlavne procesor

Apple predstavil novú verziu základného iPadu. Vylepšuje hlavne procesor
Zdroj | Apple
Michal Sobek
Apple predstavil novú verziu základného iPadu. Vylepšuje hlavne procesor
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple dnes na tradičnej septembrovej konferencii nečakane predstavila aj nové iPady. Základný iPad dostal vylepšený procesor a novú ultra širokouhlú selfie kameru.

Pozrite si

Privítajte iPad mini. Tablet s najväčšou dizajnovou zmenou od svojho príchodu

Dizajn zostal nezmenený

Niektoré úniky naznačovali mierne upravený dizajn iPadu, po vzore staršieho iPadu Air 3. Nakoniec sa tieto informácie ukázali ako nepravdivé a dizajn tabletu neprešiel žiadnou vizuálnou zmenou.

Stále na prednej strane nájdeme ikonické „home“ tlačidlo, ktoré obsahuje aj bezpečnostný prvok Touch ID. Čelo aj brada majú širšie rámčeky, ktoré nezapadajú do novej dizajnovej línie, do ktorej od dnes patrí aj malý iPad mini.

Zdroj | Apple

Displej má uhlopriečku 10,2-palca, je typu Retina a nechýba ani technológia True Tone, ktorá upravuje farby displeja podľa okolitého svetla.

Procesor si prešiel skutočným vylepšením

Vylepšením prešiel procesor. Apple nasadil výkonnejší čip Apple A13 Bionic, ktorý sme prvýkrát videli v iPhonoch série 11. Ide rozhodne o veľký krok dopredu. Výkon mu môže väčšina Android tabletov iba závidieť. Ide až o 20-percentný nárast oproti predošlej generácii.

Zmenou prešla aj selfie kamera. Tá má po novom vyššie rozlíšenie 12 MPx, ale hlavne 122-stupňový zorný uhol. Základný iPad dokonca ponúka aj funkciu Center Stage, ktorú si prepožičal z tohtoročných iPadov Pro. Obraz sa vie zamerať na používateľa a pomocou kamery ho stále držať v strede obrazu.

Sklamaním je stále absencia USB-C konektora. V balení sa ale nachádza výkonný 20-wattový adaptér. Apple sľubuje opäť celodennú výdrž batérie.

Zdroj | Apple

iPad poháňa operačný systém IpadOS. Zostala zachovaná podpora pera Apple Pencil prvej generácie, ako aj klávesnice Smart Keyboard. Apple týmto tabletom cieli viac na študentov a firmy.

Cena taktiež zostala bezo zmeny. Apple si zaňho pýta 329 dolárov. Potenciálnych záujemcov poteší fakt, že základná pamäťová verzia už má kapacitu 64 GB, a nie pôvodných 32 GB ako vlani. Drahšia verzia bude mať 256 GB, ktorý nahradí 128-gigabajtovú verziu. Farebnými verziami budú strieborná a tmavo sivá.

Zdroj | Apple

Novej generácii iPadu mini sme sa venovali v samostatnom článku.

 

Zdroj