Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Mapy prichádzajú s novou funkciou. Odlišujú sa ňou od konkurencie

Apple Mapy prichádzajú s novou funkciou. Odlišujú sa ňou od konkurencie
Zdroj | 9to5Mac
Tomáš Šmidák
Apple Mapy prichádzajú s novou funkciou. Odlišujú sa ňou od konkurencie
Zdroj | 9to5Mac
Zdroj | 9to5Mac

Apple Mapy budú po novom ponúkať navigáciu pre elektrobicykle. Ukazovať budú optimálnu trasu a tiež predpokladaný čas príchodu.

Mapová aplikácia od kalifornského giganta prešla od svojho predstavenia v roku 2012 zásadnými vylepšeniami. Začiatky však boli ťažké. Niektoré ulice a mestá boli označené zle alebo dokonca vôbec. Niekedy sa dokonca stalo, že navigácia poslala používateľov na nebezpečné miesta ako napr. austrálska buš, ktorá je domovom mnohých jedovatých hadov a nie je na nej prístup k vode ani mobilnému signálu.

Zdroj | Apple

Z týchto dôvodov Apple nasadil na cesty niekoľko dodávok s kamerami, ktoré mali za úlohu zbierať dáta. Vďaka tomu sa aspoň trochu vyrovnali alternatíve od Googlu. Pred pár dňami však vyplávali na povrch informácie o novej funkcii, ktorá by mohla v očiach používateľov Apple Mapy favorizovať.

Pozrite si

Apple iPad príde o dôležitú vychytávku. Vieme, o akú ide

iOS developer Steve Moser na svojom Twitter účte uverejnil časť kódu, ktorý našiel v aplikácii Apple Mapy. Ten ukazuje, že do čoskoro by mala do aplikácie pribudnúť funkcia navigácie pre používateľov elektrických bicyklov. Navigácia by mala ukazovať okrem optimálnej trasy (ak je k dispozícií) ukazovať aj čas príchodu či vyťaženosť danej cesty.

Zdroj | Apple

Nie je úplne jasné, aký je rozdiel medzi trasou, ktorá by bola navrhnutá pre klasický bicykel a elektrobicykel. Odhaduje sa však, že trasy budú zahrňovať aj väčšie kopce, ktoré by ste s klasickým bicyklom prekonávali len ťažko.

Pozrite si

Aký zvuk má Apple HomePod mini?

Zdroj | 9to5Mac

Aplikácia vám bude počas navigácie oznamovať smer a tiež manévre, ktoré musíte vykonať. Zobraziť si ju môžete na vašom iPhone či Apple Watch. Spustenie navigácie môžete vykonať aj prostredníctvom hlasovej asistentky Siri.

 

 

Zdroj