Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 23.6.2022

Apple iPad príde o dôležitú vychytávku. Vieme, o akú ide

Apple iPad príde o dôležitú vychytávku. Vieme, o akú ide
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple iPad príde o dôležitú vychytávku. Vieme, o akú ide
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple začiatkom júna predstavil na WWDC nové operačné systémy, ktoré sa uvoľnia pre verejnosť na jeseň. Už teraz však o nich vieme množstvo podrobností. Niektoré zvýšia funkcionalitu jablčných zariadení, iné nepotešia.

Po uvedení iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura a softvéru HomePod 16 na jeseň tohto roku už nebude možné iPad používať ako domáce centrum. V kóde pre iOS našiel túto, pre mnohých nepríjemnú informáciu Steve Moser.

Pozrite si

Čo je to Apple HomeKit? Inteligentná domácnosť pre jabĺčkárov

Konkrétne sa tam píše: Na využívanie funkcií, ako je prijímanie upozornení na príslušenstvo a umožnenie iným ľuďom ovládať váš domov, je potrebné domáce centrum. Zdieľané domácnosti si nebudete môcť prezerať, kým nebudú inovované na najnovšiu verziu HomeKit. iPad už nebude podporovaný ako domáce centrum.

Ak si teda nainštalujte najnovšie systémy, váš iPad už nebudete mocť ďalej využívať ako hub pre ovládanie Apple Home. Otázkou ostáva, čo sa stane, ak si neinovujete vaše zariadenia na najnovšie verzie OS a zostanete pri súčasných verziách. Apple zrejme skôr či neskôr obmedzí využívanie smart domácnosti v iPadoch aj so starším iPadOS.

Každopádne je to veľká škoda, pretože mnoho používateľov má doma iPad, ktorý využíva len ako rozbočovač pre smart domácnosť. Veľa ľudí si tiež pomocou iPadu vyskúšalo, čo inteligentná domácnosť od Apple prináša a či im bude vyhovovať tento systém. Teraz o túto možnosť prídu.

Pozrite si

Čo je to WWDC a prečo je pre tech svet dôležitý

Po novom budete musieť na smart domácnosť využiť AppleTV, alebo reproduktor HomePod (HomePod, alebo HomePod mini).

Apple tento svoj krok nevysvetlil, ale zrejme to súvisí s pripravovanou implementáciou štandardu inteligentného domu Matter naprieč platformami spoločnosti Apple. Jeho podpora má prísť do zariadení koncom roka a umožní vám pridať do nastavení ‌Home Kit‌ ďalšie inteligentné domáce príslušenstvo.