Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple a iTunes konečne objavili Slovensko

Apple a iTunes konečne objavili Slovensko
Marek Šimunek
Apple a iTunes konečne objavili Slovensko

Tak sme sa konečne dočkali. Slovenský milovníci zariadení z nahryznutým jabĺčkom v logu sa museli pomerne dlhú dobu uspokojiť s obmedzenými možnosťami ponúkanými v Apple iTunes. Okrem aplikácií, kníh a iTunes U sme totižto nemali prístup k ničomu inému. Týmto dňom je koniec. Apple konečne totižto spustil plnohodnotné iTunes aj pre nás a navyše prináša do našich končín aj Apple TV.

Apple iTunes Sk

Ak už vlastníte niektoré z množstva zariadení s operačným systémom od spoločnosti Apple istotne vám nie je potrebné bližšie predstavovať program iTunes, ktorý predstavuje obrovskú multimediálnu knižnicu a správcu vašich hudobných súborov. Možnosti iTunes sú však podstatne väčšie ako len prehrávanie hudby a videa. Patrí k ním aj možnosť nákupu skladieb alebo celých albumov, prípadne zapožičiavanie, či kúpa filmov. Donedávna však boli pre majiteľov slovenských účtov na iTunes tieto možnosti pomerne silno obmedzené. Toto sa však našťastie zmenilo. Spoločnosť Apple totižto uviedla plnohodnotné iTunes aj na Slovensku. Konečne tak môžete aj u nás doma nakupovať nielen aplikácie v App Store, prezerať si knihy alebo študovať prednášky z iTunes U ale okrem toho si môžete kúpiť hudbu z najväčšej hudobnej knižnice sveta, požičiavať a nakupovať filmy a množstvo iného. Filmy sú však momentálne dostupné iba v anglickom jazyku a za zapožičanie filmu v SD kvalite zaplatíte 3,99 € alebo 4,99 € za film v HD kvalite. Po jeho zapožičaní vám bude film k dispozícii po dobu 30-tich dní, pričom od začiatku jeho pozerania máte 48 hodín na to aby ste si film dopozerali na ľubovoľnom Apple zariadení.

Apple TV

Keď už spomíname pozeranie filmov na Apple zariadeniach nesmieme zabudnúť ani na druhú novinku, ktorou je uvedenie Apple TV na slovenský trh. Množstvo Apple nadšencov už toto zariadenie má vo svojich domácnostiach potom ako si ho zakúpili v krajinách kde bol predaj Apple TV spustený dávnejšie. Zo spusteným plnohodnotného iTunes na Slovensku však toto zariadenie získava nové využitie. Hlavne ak sa Apple rozhodne v budúcnosti ponúkať pomocou iTunes aj filmy v slovenčine, prípadne zo slovenskými titulkami. Apple TV sa na našom trhu bude predávať za cenu 119 €. V jednom zariadení tak okrem možnosti pristupovania ku všetkému obsahu, ktorý nájdete na iTunes, ako sú napríklad videá, hudba a filmy získate aj domáce multimediálne centrum. Apple TV totižto dokáže prehrávať videá z YouTube, Netflix alebo pristupovať k vašim albumom s fotografiami v galériách na MobileMe alebo Flickr, Samozrejme nesmie chýbať ani možnosť streamovania obsahu z vášho počítača, pričom zariadenie je kompatibilné rovnako s počítačmi Mac ako aj PC. Vďaka integrácii služby AirPlay môžete priamo z vášho iPadu alebo iPhonu odosielať multimediálny obsah do Apple TV a sledovať tak vaše fotografie a videá na veľkej obrazovke vášho televízoru.

Foto: Apple, Autor