Aplikácia Tatra banka je plnohodnotná pobočka v mobile s lákavými výhodami

Tatra banka ani počas roku 2021 neubrala z nastaveného tempa a svoju bankovú aplikáciu naplnila množstvom noviniek. Vychytávky a komfortnejšie používanie však neponúkla len súkromným osobám, ale aj podnikateľom. Chcete vedieť, čo nové ponúka víťaz ankety NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2020?

Lite verziu aplikácie Tatra banka ocení každý, kto má rád jednouché a prehľadné používateľské prostredie, či pravidelne nepotrebuje množstvo podrobných informácií. Ste taký používateľ? Nemusíte sa trápiť s odpoveďou. Aplikácia vám pri novej inštalácii ponúkne krátky dotazník, na základe ktorého vám ponúkne vhodnú verziu aplikácie.

Najviditeľnejším rozdielom Lite verzie v porovnaní s tou „plnou“ je jednoduchšie a logickejšie usporiadané menu. Dominantou domácej obrazovky je zostatok na účte. Rýchly prístup k platbám a prehľadu o pohyboch na účte je samozrejmosťou aj tu, rovnako ako ľahký prístup k výberu z bankomatu, Digitálnej debetnej karte alebo Spending reportu.

Pozrite siTatra banka myslí na podnikateľov – účet za pár minút a financie v apke  

Posledná spomenutá funkcia je k dispozícii od roku 2010 a práve v 2021 sa dočkala vydareného vylepšenia. Spending report vám teraz, lepšie ako kedykoľvek predtým, umožní udržať vaše financie pod kontrolou. Automaticky triedi pohyby na účte do prehľadných kategórií a dôsledne rozoznáva medzi príjmom a výdavkom. Zatiaľ čo v predošlej verzii bolo triedenie do kategórií úspešné na 76 %, aktuálne je úspešnosť 90 %. Teda aj tí najväčší pedanti tak nebudú mať takmer žiadnu prácu s dolaďovaním zaradenia do kategórie.

Možno až prekvapivou novinkou je schopnosť aplikácie rozoznať príjem a kredit. V reporte tak budete veľmi presne vidieť akú časť z prijatých prostriedkov na účet tvorí výplata a koľko kredit, napríklad z prenajímaného parkovacieho státia. Tatra banka vypočula svojich klientov a vo vynovenom Spending reporte umožňuje nastaviť vlastné obdobie pre report. Ak vám výplata chodí v pätnásty deň v mesiaci, tento deň môžete nastaviť ako počiatočný deň reportu. Dokonca je možné nastaviť aj časový úsek reportu, čo využijete napríklad počas dovolenky. Po návrate budete presne vedieť koľko ste minuli.

Na svoje si prídu aj SZČO a podnikatelia

Digitálny Živnostenský alebo Digitálny Podnikateľský účet? V aplikácií Tatra banka vám stačí na založenie podnikateľského účtu doslova pár minút. A to dokonca aj vtedy, ak nie ste klientom banky. Stačí si stiahnuť aplikáciu, z Google Play alebo AppStore, prípadne v AppGallery pre Huawei, a riadiť sa pokynmi na displeji vášho smartfónu. Spoločnosť overíte pomocou IČO a z celého procesu vám zrejme najviac času zaberie výber vhodného balíka služieb. Účet budete mať k dispozícií doslova za 4 minúty, resp. za 14 minút, ak nie ste klientom banky.

Pozrite siAplikácia Tatra banka vylepšila Spending report a teší podnikateľov

Po vytvorení účtu máte okamžite k dispozícii digitálnu platobnú kartu, ktorú môžete používať aj cez služby Google Pay a Apple Pay. Tá fyzická vám príde do pár dní poštou, bez toho aby ste o ňu museli žiadať. Ste SZČO a váhate, či sa vám podnikateľský účet oplatí? Ak si účet založíte, získate väčší prehľad vo vašich financiách.

Oddelíte totiž tie súkromné od podnikateľských. Ocení to aj váš účtovník, ktorému ušetríte čas s triedením výpisu z účtu. Oddelenie súkromného a živnostenského účtu vám tiež môže znížiť náklady. Podnikateľský účet môžete uviesť do daňových výdavkov. Ak budete potrebovať úver, kreditku či leasing, budete menej dokladovať a v neposlednom rade, bez podnikateľského účtu nezískate POS terminál.

Chcete ako fyzická osoba prejsť zo starej banky do Tatra banky? Stačí na to pár klikov.

Všetky tieto výhody sú prirodzene veľmi lákavé a to až do tej miery, že vás môžu presvedčiť o z mene banky. Ak sa ako fyzická osoba pre zmenu rozhodnete, prenos účtu zo starej banky bude maximálne jednoduchý. Stačí, ak pri vytváraní nového účtu v mobilnej aplikácii Tatra banka zadáte IBAN účtu z vašej starej banky. O všetko potrebné sa následne postará Tatra banka. Mimochodom, „modro-čierna“ je prvá, ktorá službu v tejto podobe na Slovensku ponúka.

Čo presne Presun účtu znamená? Automatické presunutie trvalých príkazov a inkasa, bezpečný prevod zostatku prostriedkov zo starého na nový účet, o tento úkon sa postará Tatra banka, ktorá zároveň osloví vášho zamestnávala a oznámi mu nové číslo účtu a požiada o zrušenie účtu v starej banke. Celý tento proces trvá maximálne 20 dní.

Kreditku máte k dispozícii okamžite po požiadaní

Výhody z aplikácie Tatra banka samozrejme nečerpajú len noví klienti. Medzi najzaujímavejšie vychytávky pre tých existujúcich patrí expresné vybavenie kreditnej karty, s ktorou je spojená aj Digitálna kreditná karta. O kreditnú kartu môžete požiadať priamo v aplikácii v časti Karty, kde aj podpíšete všetky potrebné dokumenty na jej vydanie. Doručenie fyzickej karty prirodzene chvíľu trvá, no tú digitálnu máte k dispozícii okamžite.

ZDROJ | Tatra banka

Digitálnu kreditnú kartu teda môžete začať používať okamžite. Veľkou výhodou je, že ju môžete pridať do Google Pay a Apple Pay, teda platiť s ňou mobilom kdekoľvek ste, alebo si môžete vygenerovať internetovú platbu. Týmto spôsobom sa chránite pred možnými nebezpečenstvom pri online nákupe.

S kreditnou kartou súvisí aj ďalšia novinka, My Benefit. V skratke, ak budete používať kreditnú kartu od Tatra banky u vami vybraných obchodníkov, budete odmenení formou stále populárnejších cashbackov. Jediné, čo musíte pre získanie tejto výhody spraviť, je v aplikácii Tatra banka v detailoch kreditnej karty otvoriť a aktivovať funkciu My Benefit.

Po aktivácii vám aplikácia zobrazí zoznam všetkých ponúk na benefity, resp. získavanie cashbackov. Vy si vyberiete tie, ktoré sú pre vás zaujímavé. Cashbacky sú u obchodníkov časovo limitované a počas tohto obdobia ich môžete využívať opakovane. Odmenu získate tak, že zaplatíte kreditnou kartou, nepotrebujete žiadne kupóny, vouchre alebo vernostné karty. Koľko ste vďaka cashbackom nasporili, si skontrolujete v aplikácii Tatra banka v časti My Benefit a pod záložkou Moje úspory.

Tatra banka na svojej aplikácii neustále pracuje a reaguje na trendy zo sveta bankových aplikácií, aby svojim klientom ponúkla vždy to najlepšie a dopriala nadštandardnú dávku pohodlia. Aj preto sme aplikáciu Tatra banka nominovali do súťažnej ankety NAY TECHBOX ROKA 2021 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA.

Ak jej chcete odovzdať svoj hlas a pritom získať možnosť vyhrať jednu zo šiestich super cien vrátane inteligentných hodiniek Apple Watch Series 7 45 mm v elegantnej farbe modrý hliník, ktoré do ankety venovala práve Tatra banka, stačí hlasovať na webe ankety NAY TECHBOX roka 2021.

Hlasovať môžete do 16. januára 2022.

Podrobné pravidlá súťaže ankety NAY TECHBOX roka 2021 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

ZdrojTatra banka

Komentáre k článku