Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

AOC rozširuje ponuku herných monitorov o štyri zakrivené Full HD modely

AOC rozširuje ponuku herných monitorov o štyri zakrivené Full HD modely
Zdroj | AOC
Stanislav Vinc
AOC rozširuje ponuku herných monitorov o štyri zakrivené Full HD modely
Zdroj | AOC
Zdroj | AOC

Séria herných monitorov AOC G2 sa rozširuje o štyri nové modely so zahnutými panelmi a až 165 Hz obnovovacou frekvenciou obrazovky. Zaujmú však aj pomerom medzi celkovou výbavou a cenou. Do predaja dorazia budúci mesiac.

Novú štvoricu herných monitorov AOC G2 tvoria dva modely C24G2AE a C24G2U s 23,8“ uhlopriečkou a dva 27“ modely C27G2AE a C27G2U. Všetky štyri modely majú spoločné tie najdôležitejšie prvky, na čele ktorých stojí použitie Full HD VA panelov so zakrivením 1500R pre lepšiu imerziu do hry.

Zdroj | AOC

Nové modely tak zdieľajú aj obnovovaciu frekvenciu 165 Hz, 1-milisekundovú odozvu (MPRT) a podporu technológie AMD FreeSync Premium, ktorá sa aj pri vysokom snímkovaní zvládne okrem iného postarať aj o elimináciu trhania obrazu. Spoločné majú taktiež stereo ozvučenie dvojicou 2 W reproduktorov.

Menšie 24“ modely ponúknu natívny kontrast 3000:1, zatiaľ čo 27“ modely až 4000:1, pričom potešia aj širokými pozorovacími uhlami až do 178°/178°. Vďaka tomu a vďaka tenkým bočným rámčekom sa tak hodia aj do zostavy viacerých monitorov, medzi ktorými bude viditeľný len minimálny prechodový pás.

Pozrite si

JBL prináša na slovenský trh herné príslušenstvo Quantum s podsvietením

Modely s rovnakou uhlopriečkou sa od seba líšia stojanom a ponukou portov. Cenovo dostupnejšie modely „AE“ ponúknu naklápacie stojany, ako aj kompatibilitu so sekundárnymi stojanmi, akými je aj rameno AOC AD110D0. Pripevnené môžu byť aj k držiaku VESA pomocou 100 x 100 mm otvorom.

Zdroj | AOC

Modely „U“ ponúkajú výškovo nastaviteľné stojany a podporu USB 3.2 so štyrmi USB portami. Tie je možné použiť na pripojenie periférií vrátane klávesnice, myši, slúchadiel alebo aj úložísk, ktoré budú mať k dispozícii priepustnosť dát rýchlosťou až 20 Gb/s.

Zdroj | AOC

Po softvérovej stránke majú monitory spoločné ovládanie nastavení OSD, kde ponúknu celkovo šesť herných predvolieb, ako aj funkciu Dial Point pre zobrazenie vizuálneho crosshairu a funkciu Game Color pre úpravu sýtosti farieb. Vybavené sú tiež režimom Low Blue Mode pre minimalizáciu námahy očí a funkciou Flicker-Free pre elimináciu blikania obrazovky.

Modely AOC C24G2AE, C27G2AE, C24G2U a C27G2U dorazia do predaja niekedy v priebehu septembra s cenami 199 €, 269 €, 219 € a 289 € v menovanom poradí.