Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Anonymous hackli ruské televízie, divákom ukázali zábery z vojny

Anonymous hackli ruské televízie, divákom ukázali zábery z vojny
Zdroj | Anonymous TV
Stanislav Vinc
Anonymous hackli ruské televízie, divákom ukázali zábery z vojny
Zdroj | Anonymous TV
Zdroj | Anonymous TV

Najznámejšia hackerská skupina v rámci svojich kybernetických útokov na Rusko prenikla do distribučnej siete televízneho vysielania viacerých ruských kanálov. Na obrazovky divákov dostala zábery z vojny na Ukrajine.

Krátko po započatí ruskej invázie na Ukrajine vydala známa skupina Anonymous verejné vyhlásenie smerované ruskému prezidentovi, v ktorom ho varuje pred veľkými kybernetickými útokmi na Rusko. Po vypnutí viacerých štátnych webových stránok a preniknutí do databázy ruského ministerstva obrany, sa skupine podarilo napadnúť aj ruské streamovacie služby.

Hackeri prenikli do distribučnej siete služieb Wink a Ivi, ktoré sami prirovnali k nám dobre známej službe Netflix. Spoločnosť v rámci týchto služieb najprv vymenila vysielanie ruských spravodajských kanálov Russia 24, Channel One a Moscow 24 za autentické zábery z ruských útokov na ukrajinské mestá a civilistov.

Skupina na sociálnej sieti Twitter neskôr informovala, že hackla už všetky ruské štátne televízie, na ktorých okrem záberov z vojny zobrazila jednotný oznam.

Sme obyčajnými občanmi Ruska. Sme proti vojne na území Ukrajiny. Rusko a Rusi sú proti vojne! Túto vojnu vedie Putinov zločinecký, autoritársky režim v mene obyčajných občanov Ruskej federácie. Rusi, postavte sa proti genocíde na Ukrajine!

Skupine sa napokon podarilo preniknúť aj do prenosu satelitnej televízie Russian Express, v rámci ktorej sa jej zábermi z Ukrajiny podarilo nahradiť vysielanie ruskej štátnej televízie Russia Today (France).