Android hry dorazili na Windows! Google vydal beta verziu appky Play Games

ZDROJ | Google

Ak ste niekedy mali chuť zahrať si mobilnú hru pre Android s klávesnicou a myšou na veľkej obrazovke, máme pre vás dobrú správu. Google totiž vydal novú aplikáciu Play Games pre Windows, ktorá to konečne umožňuje.

Google ešte v závere minulého roka na odovzdávaní cien The Game Awards oznámil, že v priebehu roka 2022 prinesie Android hry aj na operačný systém Windows. Netrvalo to dlho, dnes už je von beta verzia tejto aplikácie, ktorú si zatiaľ môžu stiahnuť hráči v Hongkongu, Južnej Kórei a Taiwane.

Po získaní prístupu do beta testovania si hráči v tejto chvíli budú môcť vyskúšať zopár titulov, ktorých ovládanie je už okrem dotykových obrazoviek smartfónov, tabletov a Chromebookov pripravené aj na klávesnicu a myš.

Zaujímavosťou celej aplikácie je aj fakt, že je od začiatku pripravená na cloudové prenášanie pozícií medzi zariadeniami. Hru rozohranú na mobile či tablete si tak môžete prakticky okamžite preniesť na obrazovku počítača a naopak.

Podľa ukážkového videa by v aplikácii aktuálne malo byť k dispozícii minimálne 12 titulov vrátane Asphalt 9: Legends, Cookie Run: Kingdom a Ovenbreak, Dragon Mania Legends, Gardenscapes a Homescapes či Top War: Battle Game.

https://youtu.be/TqkKjtp34Jg

Medzinárodná ukážka je tiež dobrou indíciou, že Google čoskoro sprístupní aplikáciu Play Games aj na ďalších trhoch. Rovnako by sa mal veľmi rýchlo rozširovať aj zoznam podporovaných hier, ktorých vývojári si určite nebudú chcieť nechať ujsť potenciálne zisky z ďalšej platformy.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku