Analógový FUJIFILM instax SQUARE SQ1 zvláda instantné fotky za pár minút

ZDROJ | FUJIFILM

Japonský FUIFILM miluje instantné fotoaparáty. Predstavil ďalší model zo série instax. Po najľahšom modeli mini LiPlay prichádza s obrom instax SQUARE SQ1. Ten bude tlačiť štvorcové zábery. Na všetko bude stačiť jediné tlačidlo.

ZDROJ | FUJIFILM

FUJIFILM instax SQUARE SQ1 je nasledovníkom pôvodnej myšlienky. Ide o analógový fotoaparát štvorcového formátu, ktorý vytvára okamžité fotografie bez ukladania do akejkoľvek pamäte. Štvorcové fotky majú byť pritom 1,5x väčšie ako formát mini – 62 x 62 mm resp. celá fotka s okrajmi má 86 x 72 mm.

Pomerne veľký kompakt (130,7 x 118,6 x 57,5 mm, 390 g) ponúka iba základné funkcie ako automatickú expozíciu, no bez autofókusu. Ten je nastavený na určitý zlatý stred, na „nekonečno“ – 0,3 m – ∞. Aparát má dva režimy – základný a One-Touch Selfie mód, ktorý zmení úroveň autofókusu pre lepší výsledok z fotenia z menšej vzdialenosti – 0,3 – 0,5 m.

ZDROJ | FUJIFILM

Novinke ale nechýba optický hľadáčik s 0,4x zväčšením či xenónový blesk. Vytlačenie, resp. vyvolanie jedného záberu má trvať okolo 90 sekúnd. Fotoaparát sa zapína iba otočením prstenca okolo objektívu. Ten má fixné ohnisko 65,75 mm (po prepočte) a svetelnosť f/12,6. Na chod slúžia dve CR2 batérie.

ZDROJ | FUJIFILM

Novinkou sú dva nové filmy – Dúhový film instax SQUARE a monochromatický film instax SQUARE. FUJIFILM Instax SQUARE SQ1 bude v predaji od 30. septembra 2020 vo farbách Terracotta Orange, Glacier Blue a Chalk White. Cena pre náš trh je 129,99 €. Film instax SQUARE Rainbow bude mať cenu 10,99 € a film instax SQUARE Monochrome bude mať cenu 11,99 €.

ZDROJ | FUJIFILM

ZdrojFUJIFILM

Komentáre k článku