Reklama

AMOS Democetrum - nové multimediálne učebne na zvýšenie kvality vzdelávania

Števo Porubský

Projekt AMOS Democentrum Bratislava zavŕšil dlhodobú prípravu a modernizáciu digitálnych laboratórií na štátnej škole. Multimediálne učebne slávnostne otvorili predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, prezident Zväzu elektrotechnického priemyslu Ján Badžgoň, predseda Slovenskej akadémie vied Jaromír Pastorek a riaditeľ o. z. ASIT Slavomír Terezka.

 AMOS Democentrum

Slávnostné otvorenie, zľava: predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, prezident Zväzu elektrotechnického priemyslu SR Ján Badžgoň, predseda Slovenskej akadémie vied Jaromír Pastorek a riaditeľ o. z. ASIT Slavomír Terezka

Koncom januára sa v priestoroch SOŠ informačných technológií konalo slávnostné otvorenie nových digitálnych laboratórií. Multimediálne triedy sú vybavené najmodernejšími technológiami, akými sú All-In-One počítače s dotykovými obrazovkami či notebooky, pričom nechýbajú ani interaktívna tabuľa, projektor a vizualizér. Učebne sú vybavené robotickými skladačkami Lego, digitálnym jazykovým laboratóriom, e-learningovým príslušenstvom, programom pre správu učebne a vysokorýchlostným internetom. Ako uviedol riaditeľ školy  Ján Sadloň: „Tieto učebne budú postupne dopĺňané o ďalšie moduly ako napr. videokonferenčný systém, špecializované aplikačné prostredie pre správu siete a ďalšie“. 

 AMOS Democentrum

Cieľom projektu je zefektívniť a skvalitniť vzdelávací proces obohatením o digitálny obsah a zároveň prispôsobiť jednotlivé moduly vzdelávania požiadavkám zamestnávateľov, ktorým práve odborne vzdelaní absolventi na trhu práce chýbajú. Práca s inovatívnymi digitálnymi technológiami na školách súčasne zvyšuje atraktivitu a motiváciu nielen u študentov, ale aj pedagógov. Nové digitálne laboratóriá umožnia študentom osvojiť si prácu s dotykovými technológiami, obohatiť vyučovanie o videokonferenciu s externými odborníkmi a zatraktívniť existujúce predmety vďaka interaktívnej výučbe formou hry.

 AMOS Democentrum

Práve hravá forma vzdelávania a vstup informačných vzdelávacích modulov by mali prispieť k príprave študentov, budúcich odborníkov. Jedným z kľúčových programov vo svete, ktorý vedie k informatizácii vzdelávacieho prostredia, je aj uplatňovanie výchovno-vzdelávacieho systému LEGO Education MINDSTORMS. Ako povedal Jean Piaget: „Porozumieť je vymyslieť, objaviť.“  LEGO Education MINDSTORMS robotické systémy predstavujú nový nástroj na motiváciu, poznávanie, porozumenie, tvorivosť, objavovanie, hľadanie originálnych riešení a prístupov najmä v tímovej práci.

AMOS Democentrum

Za projektom AMOS Democetrum stoja: ASIT o. z. – garant, eTechnology, INTEL, Lenovo, Novell, Eduxe (LEGO education), VERITA, EDUXE, ZEP SR a Bratislavský samosprávny kraj. Nad projektom prevzal záštitu Úrad vlády Slovenskej republiky.

 

Zdroj a foto: AMOS Democetrum

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.