Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Americká verzia Hyundai Sonata hybrid má mať kombinovanú spotrebu 4,5 l/100 km

Americká verzia Hyundai Sonata hybrid má mať kombinovanú spotrebu 4,5 l/100 km
Zdroj | Hyundai
Juraj Recký
Americká verzia Hyundai Sonata hybrid má mať kombinovanú spotrebu 4,5 l/100 km
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Juhokórejská automobilka chce amerického zákazníka motivovať nižšou spotrebou. Musel by sa však zmieriť s najzákladnejšou verziou Blue.

Hyundai na autosalóne v americkom Chicago predstavil Hyundai Sonata Hybrid 2020 určený pre americký trh. Najnižšia verzia modelu označená ako Blue bude mať kombinovanú spotrebu okolo 4,5 litra na 100 kilometrov.

Zdroj | Hyundai

Americká hybridná Sonata kombinuje 150-koňový spaľovací 2-litrový motor s 39 kW elektromotorom. Kombinácia pohonných jednotiek ponúkne celkový výkon 192 konských síl. Spotreba v meste má byť 4,7 l/100 km, mimo mesto 4,4 l/100 km, čo vo výsledku dáva kombinovanú spotrebu 4,5 l/100 km. Pozor, tieto výsledky sa podarilo dosiahnuť s verziou Blue, ktorá je o 45 kilogramov ľahšia ako bežná verzia a má menšie 16-palcové disky, ktoré sú navrhované pre dosiahnutie čo najvyššej efektivity. Kombinovaná spotreba pri všetkých vyšších verziách by mala byť okolo 5,0 /100 km. Dojazd je vraj veľmi podobný tomu vo verzii Blue.

Zdroj | Hyundai

Novinkou bude 6-stupňová automatická prevodovka a nový Active Shift Control systém, ktorý využíva elektromotor na efektívnejšiu synchronizáciu otáčok pohonnej jednotky a prevodovky. Efektivita tu má narásť o 30 %. Ako tento systém presne funguje sme písali v článku Hyundai má aktívne radenie pre hybridy, ako prvá ho dostane Sonata Hybrid.

Zdroj | Hyundai

Americká verzia tohto hybridu je v otázke spotreby o niečo efektívnejšia než verzia pre zbytok sveta, no ostatok špecifikácií je takmer na vlas rovnaký. Teda k dispozícii bude aj strecha zo solárnych panelov. Týmto spôsobom má automobil získať približne 2 kilometre jazdy na deň za predpokladu, že panely budú slnečnému žiareniu vystavené 6 hodín. Čo je možno trochu prekvapujúce sú svetlá Sonaty. Okrem toho, že majú naozaj nevšedný tvar, nemali by sa prispôsobovať jednotlivým trhom. A to aj napriek rôznym legislatívnym požiadavkám na svetlá.

Koľko bude americká verzia Hyundai Sonata Hybrid 2020 stáť je stále otázne. Automobilka by však mala cenu zverejniť čoskoro, nakoľko chce čo najskôr dostať automobil do komerčného predaja.

Zdroj