Americká Tesla zverejnila video zo svojej továrne. Kvalita je teraz prvoradá

ZDROJ | Tesla

Americká Tesla, ktorá sa zaoberá výrobou obľúbených elektromobilov, zverejnila video, ktoré ukazuje jej obrovskú továreň, ktorá sa nachádza pri meste Šanghaj.

Propagačné video ponúka pohľad na továreň Giga Šanghaj, kde sa vyrábajú modely Tesla Model Y a Model 3. Závod má rozlohu až 9,3 milióna štvorcových stôp a nachádza sa pri meste Lingang, ktorý je juhovýchodne od Šanghaja.

Pozrite siTesla tvrdí, že sa jej darí recyklovať až 92 % materiálov z batérií

Väčší dôraz na kvalitu

Video prehliadka bola pôvodne uverejnená na čínskej sociálnej sieti Weibo, ale neoficiálne ju niekto nahral aj na YouTube. Video sa zameriava na výrobu elektromobilov, ale aj na následnú kontrolu kvality.

Propagačné video odhaľuje montovanie samotných elektromobilov. Na druhej strane ukazuje aj následné testy, ktorými musí zmontovaná Tesla prejsť. Je to napríklad test bŕzd, jazda po nerovnostiach a cez spomaľovače.

Vidíme tam röntgenové lúče a lasery, ktoré kontrolujú rám a telo. Existuje dokonca aj test tesnosti vody a dymu, kde je do interiéru pumpovaný plyn, aby sa skontrolovala vzduchotesnosť kabíny.

Elektromobil značky Tesla musí zvládnuť aj jazdu v asi 50 centimetrov vysokej vode. Neskôr sa testuje aj bezpečnosť a kvalita nabíjania, aby sa predišlo zbytočným problémom.

Druhé video zobrazuje už samotný proces montovania vozidla, kde je montovacia linka riadená robotickými ramenami, ktoré sú naprogramované tak, aby boli schopné zostaviť funkčný elektromobil.

Pekným záberom je aj samotné lakovanie vozidla, o ktoré sa tiež starajú robotizované ramená. Vidno, že celý proces má spoločnosť Tesla pripravený na jednotku. Pri niektorých úkonoch im, samozrejme, sekundujú aj pracovníci závodov.

Továreň Giga Šanghaj je jedným z najväčších závodov na elektromobily na svete s týždenným cieľom okolo 5 000 automobilov a ročnou produkciou asi 250 000 kusov.

Tesla sa chce teraz viac zamerať na kontrolu kvality keďže vieme, že ich automobily sa často stretávajú s problémami ako nedokonale lícujúce nárazníky a podobne.

Pozrite siCybertruck sa oficiálne odkladá, Tesla opäť nestíha sľubované termíny

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku