Amazon predviedol svojho robota. Nebojíte sa o súkromie vašej domácnosti?

ZDROJ | Amazon

Spoločnosť Amazon na svojej jesennej konferencii ukázala aj svojho prvého robota menom Astro. Má viacero vychytávok ako periskopickú kameru a na jeho ovládanie sa využíva hlasový asistent Alexa.

Pozrite siAmazon predstavil 15“ centrálny displej pre vašu smart domácnosť

Robot prešpikovaný technológiou

Robot Amazon Astro je vybavený periskopickou kamerou, ktorá sa dokáže vysunúť nad úroveň výšky robota. Pomocou nej môžete kontrolovať kuchynské spotrebiče alebo svojich domácich miláčikov.

Tento robot sa dá využiť aj na hliadkovanie vašej domácnosti. So službou predplatného Ring Protect Pro sa dá naprogramovať tak, aby dokázal detektovať zvuk z dymového poplachu, detektora oxidu uhoľnatého alebo rozbitého skla. Keď si všimne niečo obvyklé, bude vám o tom odosielať upozornenia.

Keďže má v sebe zabudovanú asistentku Alexu, dokáže vykonať všetky bežné príkazy. Napríklad príkaz „Nasleduj ma!“. S novou funkciou Alexa Together vás v prípade núdze dokážu kontaktovať rodinní príslušníci.

Vpredu sa nachádza veľký displej a nad ním selfie kamera určená na video hovory. Dokonca je Astrovi možné nastaviť aj zakázané zóny, do ktorých robot nemôže vstúpiť. Funguje aj live vysielanie a v reálnom čase si môžete pomocou neho prezrieť vašu domácnosť, aj keď sa v nej aktuálne nenachádzate.

ZDROJ | Amazon

Na tomto robotovi údajne Amazon pracuje už roky. Dokonca kolujú informácie, že spoločnosť si vôbec nebola istá jeho uvedením na trh. Zdá sa, že v poslednej chvíli svoje plány pozmenila a Astra ukázala verejnosti.

Vzdialene svojimi funkciami môže pôsobiť ako robot R2D2, ktorého môžeme poznať zo série filmov Star Wars. Sme zvedaví, aký bude mať tento robot úspech.

Je to bezpečné?

Naskytá sa tu otázka, nakoľko je toto riešenie v domácnosti bezpečné. Predsa ide o zariadenie s kamerou, ktoré sa pohybuje po vašom domove a zbiera cenné dáta.

Keď robot prvýkrát vstúpi do domácnosti, jej členovia mu dajú naskenovať tváre a vzorky hlasov. Keď stretne niekoho, ktorého tvár ešte nemá uloženú vo svojej databáze, pokračuje v hliadkovaní, zhromažďovaní a ukladaní údajov o neznámej osobe. Na analýzu tváre si vyhradzuje 30 sekúnd.

ZDROJ | Amazon

Jeden z vývojárov povedal, že detekcia osôb je nespoľahlivá, preto je návrh zabezpečenia v domácnosti až smiešny. Určite toto nebude stopercentné riešenie na bezpečnosť vášho domova.

Amazon Astro bude dostupný koncom tohto roka. Jeho oficiálna cena je 1 449,99 dolárov. V rámci programu Day 1 Edition sa cena zníži na 999,99 dolárov. V cene bude aj polročné predplatné služby Ring Protect Pro.

Pozrite siAmazon Kindle sa dočkal USB-C, menších rámikov, ale i bezdrôtového nabíjania

ZdrojAmazon

Komentáre k článku