Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Amazon predstavil Kindle Kids Edition a Fire HD 10 Kids Edition

Amazon predstavil Kindle Kids Edition a Fire HD 10 Kids Edition
Zdroj | Amazon
Richard Pliešovský
Amazon predstavil Kindle Kids Edition a Fire HD 10 Kids Edition
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Amazon uviedol dve novinky určené pre deti. Ide o Kindle Kids Edition a Fire HD 10 Kids Edition. Prvé zariadenie je určené pre najmladších čitateľov, Fire HD je tablet, ktorý ako prvý od Amazonu prichádza s USB-C portom.

Kindle Kids Edition

Zdroj | Amazon

Kindle Kids Edition predstavuje známu čítačku kníh pre deti so 6-palcovou uhlopriečkou a rozlíšením 167 PPI. Nová edícia má nainštalovanú knižnicu s viac ako tisíckou kníh, zaujímavé tapety a množstvo funkcií, ktoré ju odlišujú od bežnej čítačky Kindle. Amazon hovorí o dlhej výdrži batérie na jedno nabitie, ktoré sa mieria na týždne a nie na dni.

Zaujímavá je napríklad funkcia v programe Word Wise, ktorá vysvetľuje zložité alebo cudzie slová. Osobitne zdôrazňuje tie, ktoré presahujú úroveň čítania definovanú v profile dieťaťa (čím vyššia je úroveň čítania, tým menej definovaných slov), ktoré sa zobrazujú na každej stránke.

Zdroj | Amazon

Súčasťou Kindle Kids Edition sú odznaky, ktoré deti získavajú za dosiahnutie rôznych úspechov a takto motivujú k dobrým návykom na čítanie kníh. Jeden z najnáročnejších odznakov, Elite Bookworm, získa malý čitateľ, ak číta 30 dní za sebou.

Novinka ponúka jednoduché vyhľadávanie, kde môžu deti nájsť tituly bez správneho pravopisu. Vďaka inteligentným odporúčaniam môžu deti objavovať knihy podľa žánrov, autorov a postáv.

Kindle Kids Edition prichádza s ochranným krytom pre deti a s dvojročnou zárukou výmeny, ktorá pokrýva náhodné poškodenie. Od 7. 10. sa dá predobjednať za 109,99 dolárov, distribúcia začne 30. októbra. V súčasnosti prebieha akcia na dva kusy Kindle Kids Edition s 25 % zľavou z celkovej kúpnej ceny.

Fire HD 10 Kids Edition

Zdroj | Amazon

Fire HD 10 Kids Edition je ďalšou generáciou najväčšieho a najrýchlejšieho detského tabletu od Amazonu. Má 10,1-palcový FHD displej s 1080p, 224 PPI, 32 GB úložného priestoru rozšíriteľného na 512 GB pomocou microSD karty. Amazon na nabíjanie a prenos dát po prvýkrát použil USB-C port.

Súčasťou balenia je ročné predplatné programu Amazon FreeTime Unlimited a odolné puzdro s novým nastaviteľným stojanom v modrej, ružovej alebo fialovej farbe.

Zdroj | Amazon

Cez Amazon FreeTime Unlimited majú detskí používatelia prístup k viac ako 20 000 knihám, k audio knihám, videám, vzdelávacím aplikáciám a hrám, ktoré boli kurátormi upravené podľa veku. Obsah zahŕňa nové a obľúbené tituly, napríklad My Little Pony Rainbow RunnersSonic DashClifford v cirkuse či Toca Life: After School.

Zdroj | Amazon

Fire HD 10 Kids Edition sa už dá predobjednať, expedovať sa začne 30. októbra. Cena tabletu je 199,99 dolárov vrátane dvojročnej záruky. Aj tu pripravil Amazon akciu, pri kúpe dvoch Fire HD 10 Kids Edition ušetria zákazníci 50 dolárov.

Je veľká škoda, že tieto zariadenia nie sú určené pre náš trh, naše deti sa tak budú aj naďalej trápiť s povinným čítaním, ktoré nedokáže ukázať krásu ukrytú v knihách. Na druhej strane – tieto zariadenia môžu byť užitočné pri výučbe angličtiny.

Zdroj