Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Amazfit T-Rex 2 - žeby vysnívané smarthodinky pre dobrodruhov?

Amazfit T-Rex 2 - žeby vysnívané smarthodinky pre dobrodruhov?
Zdroj | Amazfit
Richard Pliešovský
Amazfit T-Rex 2 - žeby vysnívané smarthodinky pre dobrodruhov?
Zdroj | Amazfit
Zdroj | Amazfit

Amazfit predstavil novú verziu outdoorových hodiniek, T-Rex 2. Oproti pôvodnej generácii prinášajú viacero vylepšení, až sa zdá, že práve tento model môže byť smarthodinkami roka. Prečo?

Ak hľadáte rýchle a najmä krátke odpovede, tak najmä preto, lebo majú väčší a jasnejší displej, 24-dňovú výdrž batérie, vylepšený navigačný systém s GPS a celodenný monitoring zdravia. Amazfit T-Rex 2 prešli 15-timi záťažovými armádnymi testami, hitom teda budú i v komunite outdoorových nadšencov. Pri ich návrhu však výrobca nezabudol ani na štýlový dizajn.

T-Rex 2 majú 1,39″ AMOLED displej s jemnosťou zobrazenia 326 ppi. Maximálna svietivosť 1 000 nitov zabezpečí skvelú viditeľnosť aj na priamom slnku. Konštrukcia hodiniek je z pevného materiálu, o bezpečné upevnenie na zápästí sa stará silikónový remienok z materiálu šetrného ku koži. Dá sa ľahko vymeniť za iné remienky so šírkou 22 milimetrov.

Zdroj | Amazfit

Zdravie a aktivity používateľov sleduje šesťdiódový systém BioTracker, vďaka ktorému zvládnu komplexne monitorovať zdravie 24 hodín denne. Vaše dáta viete získať kedykoľvek jedným kliknutím. T-Rex 2 sleduje srdcový tep, saturáciu kyslíka v krvi. (SpO2), úroveň stresu či spánok. Tieto údaje sú následne vyhodnocované, podrobné dáta a štatistiky nájdete v aplikácii.

Pozrite si

Amazfit GTR 3 posielajú konkurenciu na hanbu, zvládajú skoro všetko za tretinu!

Hodinky disponujú mnohými funkciami. Podporujú milovníkov turistiky, lezcov či trailových bežcov, zabudované GPS umožní aby preskúmavali nové trasy a terény vďaka zaznamenávaniu polohy v reálnom čase. T-Rex 2 zároveň umožňujú vybrať si najkratšiu trasu späť do východiskového bodu mapovanej cesty. Dobrodruhovia ocenia zabudovaný barometrický výškomer a kompas. Pomocou novej funkcie umožňujúcej import trás si môžete vložiť vopred vybranú trasu priamo do hodiniek a využívať počas cesty intuitívnu navigáciu. Dvojpásmový systém s podporou piatich satelitov zaisťuje presnejšiu lokalizáciu.

Hodinky disponujú viac ako 150 športovými režimami, do ktorých teraz spadá aj triatlon, poľovníctvo, rybárčenie, golf či surfovanie. Výsledky vyhodnocuje pokročilá analýza tréningov. Odolnosť voči vode je do 10 ATM, na svoje si prídu aj milovníci extrémnych vodných športov.

Ako sme spomínali na začiatku, výdrž batérie aj až 24 dní, tú získate v prípade bežného používania. V prípade náročného vyťaženia je to 10 dní; naopak, 45 dní získate v rámci režimu úspory batérie.

Zdroj | Amazfit

Smarthodinky nezaskočí ani extrémne počasie, fungujú v chlade do -30 ℃, ale i v horúčave do 70 ℃. Sú teda ideálne pripravené na podmienky ľadového dažďa pri ľadovcoch, vlhka v hlbokom lese, či v prašnom prostredí.

Kedy si budete môcť kúpiť túto novinku? Do predaja príde 27. júna, cena je určená na 229,90 eur. Hodinky budú k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach: Astro Black & Gold, Ember Black, Wild Green a Desert Khaki.