Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Alienware ponúka notebooky s 360 Hz obnovovacou frekvenciou

Alienware ponúka notebooky s 360 Hz obnovovacou frekvenciou
Zdroj | Alienware
Michal Spiegel
Alienware ponúka notebooky s 360 Hz obnovovacou frekvenciou
Zdroj | Alienware
Zdroj | Alienware

Herná divízia spoločnosti Dell, Alienware, predstavila svoje nové notebooky vybavené displejom s neuveriteľnou 360 Hz obnovovacou frekvenciou. Na týchto mašinách sa budú hrať online hry jedna radosť.

Herné notebooky naberajú každý rok na popularite vďaka zvyšujúcemu sa výkonu a možnostiam, ktoré ponúkajú. Príkladom sú aj vylepšené displeje pri populárnych herných notebookoch od Alienware.

Pozrite si

Alienware ponúka nadupaný dizajnový hráčsky ekosystém za nie úplne nízku cenu

Konkrétne ide o dva modely Alienware Area-51m R2 a m17 R3, ktoré ponúknu 17″ 360 Hz Full HD displej. Prvý menovaný beží na 10. generácii procesoru Intel Core i9 a disponuje grafickou kartou Nvidia GeForce RTX GPU.

Model m17 R3 beží na procesore Intel Core H a HK 10. generácie. K dispozícii sú samozrejme aj iné konfigurácie. Výhodou týchto notebookov je variabilita jednotlivých konfigurácií.

Zdroj | Alienware

Oba notebooky tiež disponujú inovatívnou technológiou Tobii Eye Tracking, ktorá sleduje pomocou kamery váš pohyb očí, vyhodnocuje ho a hodnotí, ako dokáže váš mozog rýchlo pomocou očí spracovávať vizuálne informácie pri hraní online hier.

Pozrite si

Alienware predstavil herné novinky, notebook Area-51m ponúkne desktopový výkon

Oba notebooky sa ideálne hodia na online hry a to obzvlášť pre profesionálnych hráčov, ktorí sa zúčastňujú eŠportových turnajov. Alienware je jednou z prvých spoločností, ktoré notebooky s takýmito displejmi priniesli na trh.

Na oficiálnej stránke Dell Alienware si zatiaľ notebooky s 360 Hz nakonfigurovať nemôžete, ale táto možnosť by mala čoskoro pribudnúť. Otázna je zatiaľ aj cena, keďže model Area-51M R2 s 300 Hz displejom vychádza na 4 605 dolárov. Otázne tiež je, či si bežný hráč tieto rozdiely v obnovovacej frekvencii všimne.