Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Alexa získava „autonómnu“ funkciu, niektoré úlohy zvládne sama

Alexa získava „autonómnu“ funkciu, niektoré úlohy zvládne sama
Zdroj | Amazon
Richard Pliešovský
Alexa získava „autonómnu“ funkciu, niektoré úlohy zvládne sama
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Amazon včera sprístupnil novú funkciu, ktorá dovoľuje hlasovému asistentovi Alexa proaktívne vykonávať niektoré úkony v domácnosti. Dokáže napríklad aktivovať robotický vysávač, zapínať či vypnúť osvetlenie na základe zvykov a častých požiadaviek.

Amazon už minulý rok v septembri avizoval, že sprístupní aktualizáciu umožňujúcu samostatne konať v prípade ovládania niektorých zariadení pripojených v smart domácnosti. Nebojte sa, nestane sa z nej ďalší člen domácnosti, ktorý sa rozhodne vysávať počas vašej poobedňjašej siesty. No môže pomôcť napríklad vtedy, ak zistí, že už spíte a v kuchyni ostalo rozsvietené svetlo, čo sa doteraz nikdy bežne nestávalo.

Funkcia sa volá Hunches. Ak chcete získať prístup k predvoľbám Hunches, otvorte si appku Alexa a vyberte z ponuky v dolnej časti Viac, zvoľte Nastavenia a kliknite na možnosť Hunches. Producenti môžu prepojiť svoje zariadenia pomocou existujúcej integrácie Smart Home Skill API.

Nová funkcia je obmedzená na smart zámky, svetlá, zásuvky a termostaty. Používateľ sa môže okrem toho rozhodnúť, či Alexe sprístupní túto funkcionalitu, alebo nie. Každopádne však ide o zaujímavé uľahčenie fungovania inteligentnej domácnosti.

Zdroj