Alcatel 360 Camera a VISION majú namierené do VR sveta

ZDROJ | Alcatel

Alcatel počas IFA 2016 predstavil nielen nový štýlový a pomerne drahý smartfón, ale aj nové produkty pre VR a 360° svet. Okuliare VISION nepotrebujú smartfón, kamerky 360 Camera je jednoduché používať so smartfónmi, majú microUSB konektor.

Alcatel VISION live 1

Alcatel VISION

Tým zaujímavejším je zariadenie VISION. Nejde pritom o VR pasívne, ale aktívne okuliare. Teda nemusíte do nich vkladať smartfón a vyšťavovať si jeho batériu. „Smartfón“ je priamo v ňom.

Okuliare obsahujú až dva 3,8″ Full HD displeje, 8-jadrový procesor (4x 2,1 GHz + 4x 1,5 GHz), 3 GB RAM, 32 GB internú pamäť či moduly Wi-Fi ac a Bluetooth 4.0. Prekvapením je LTE modul, s ktorým si môžete užiť VR zábavu aj na cestách.

Alcatel VISION live 2

Samozrejmosťou je množstvo senzorov, podľa ktorých sa orientuje VR svet a operačný systém Android 6.0. Ten sa ovláda cez touchpad na bočnej strane. Všetko to živí 3 000 mAh batéria. Výrobca tvrdí, že vydrží 3 hodiny používania vo VR svete.

Alcatel VISION live 3

Odozva systému je vraj len 17 ms, pozorovacie uhly v šošovkách až 120°. Šošovky vraj eliminujú aj krátkozrakosť, takže nepotrebujete používať vlastné dioptrické okuliare. To znie veľmi sľubne, uvidíme, aká bude prax.

Alcatel 360 live 2

Alcatel 360 Camera

Druhou novinkou, teda vlastne dvomi novinkami, pretože kamery 360 Camera sú dve. Obe majú rovnaké parametre, ktoré si ale výrobca stráži.

Dozvedeli sme sa len to, že majú dva 210° objektívy typu rybie oko a tak vedia snímač 360° svet okolo seba.

Druhým parametrom je microUSB konektor v spodnej strane, vďaka ktorému sa vedia pripojiť k smartfónu. Výrobca tvrdí, že k modelom IDOL 4, IDOL 4S nebo POP 4S, no nevidíme problém, aby fungovali s akýmkoľvek zariadením.

Cenu kamier, ale ani headsetu VISION sme sa nedozvedeli. Na trhu sa majú objaviť do konca roka.

Alcatel 360 live 1

 

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojAlcatel

Komentáre k článku