Alan Walker a ROG spájajú sily, predstavujú hudobno-herný Zephyrus G14 AW SE

ZDROJ | ASUS

Unikátny herný notebook ROG Zephyrus G14, ktorý sme minulý rok testovali aj v našej redakcii, dostáva špeciálnu edíciu vytvorenú v spolupráci so svetoznámym DJom a hudobným producentom Alanom Walkerom. Dostupná bude aj na Slovensku.

Herný notebook ROG Zephyrus G14 z portfólia spoločnosti ASUS si svojim svetelným LED panelom na vonkajšej strane, ktorý je možné použiť aj na vizualizáciu prehrávanej hudby, doslova pýta prepojenie s hudobnou brandžou. Takejto spolupráce sa chytil Alan Walker, ktorého určite netreba predstavovať.

ZDROJ | ASUS

ROG Zephyrus G14 AW SE (GA401QEC) dostal do výbavy unikátny dizajn, o ktorý sa postaral sám Alan Walker v spolupráci s tímom dizajnérov spoločnosti ASUS, čoho výsledkom je zmes odkazov na programovacie jazyky, cyberpunkový štýl a svet hudby v špeciálnej farbe Spectre blue.

ZDROJ | ASUS

Po dizajnovej stránke ponúkne G14 AW SE aj špeciálny set animácií pre hlavnú, aj vonkajšiu AniMe LED obrazovku a špeciálne farebné klávesy vrátane kláves písmen „A“ a „W“ v štýle loga Alana Walkera. Notebook bude navyše možné ochrániť limitovanou edíciou ochranného obalu, k čomu sa spomedzi príslušenstva v balení pridáva aj šiltovka a ponožky.

ZDROJ | ASUS

Spolupráca technologickej spoločnosti s hudobným producentom však nezostala iba vo vizuálnej rovine. V balení s notebookom bude umiestnený aj špeciálny ROGxAlan Walker mixážny pult s USB-C pripojením, ktorého funkcie a podsvietenie bude možné ovládať cez aplikáciu ROG Remix.

ZDROJ | ASUS

Po hardvérovej stránke samotný Zephyrus G14 zostáva bez zmeny oproti pôvodnej verzii. Pod „kapotou“ mu tak zostáva procesor AMD Ryzen R9-5900HS doplnený o grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3050ti, ktorá vykresľuje obraz na 14“ QHD obrazovke s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3.

Pozrite siASUS má nástupcu svojho herného smartfónu. Zameral sa na 3 veľké vylepšenia

Limitovaná edícia bude dostupná iba v jednej konfigurácii a to s 16 GB DDR4 SDRAM s taktom 3 200 MHz s voľným SODIMM slotom a M.2 NVMe PCIe 3.0×2 úložisko s kapacitou 1 TB.

ZDROJ | ASUS

V ponuke portov figuruje dvojica USB-A portov (USB 3.2 Gen 1), 1x USB-C port (USB 3.2 Gen 2), 1x USB-C (USB 3.2 Gen 2 s DisplayPort 1.4 a Power Delivery), 1x HDMI 2.0b a 1x kombinovaný audio jack.

Pozrite siIntel vstupuje do sféry herných grafických kariet, predstavuje Arc

Batéria notebooku ponúkne kapacitu 76 Wh s výdržou 11 hodín pri prehliadaní internetu cez Wi-Fi. Nechýba jej ani podpora rýchleho nabíjania, na 50 % sa dostane v priebehu 30 minút. Túto zostavu ponúka ROG Zephyrus G14 AW SE v tele s hmotnosťou len 1,7 kilogramu.

Novinka bude dostupná aj na Slovensku exkluzívne v predajniach a v e-shope Datacomp.sk za cenu od 1 919 eur.

Komentáre k článku