Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aký bude Samsung Galaxy S8?

Aký bude Samsung Galaxy S8?
Zdroj | Samsung
Marek Hudák
Aký bude Samsung Galaxy S8?
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

V našich rýchlych spravách ste mohli postrehnúť viacero náčrtov či fotografií, ktoré údajne zobrazujú blížiaci sa smartfón Samsung Galaxy S8. Ako teda môže nový smartfón vyzerať?

S takmer 100% istotou môžeme napísať, že novinka bude predstavená na konferencii MWC (Mobile World Congress) 2017 začínajúcej 27. februára v Barcelone.

Podobne môžeme taktiež s takmer istotou rátať s totožnou cenou ako pri modeli Samsung Galaxy S7 Edge, keďže správy tvrdia, že sa novinka nebude predávať v plochej verzii.

2K alebo 4K UHD displej

Najnovšie informácie nasvedčujú použitiu displeja s 2K rozlíšením, tak ako aj v prípade modelu Samsung Galaxy S7, Nexus 6PLG G5.

Pozrite si

7 dôvodov, prečo si kúpiť Samsung Galaxy S7/S7 edge

Špekulácie sa javia ako pravdivé predovšetkým v dôsledku nižšej spotreby energie ako pri vysokom 4K UHD. 2K rozlíšenie spotrebuje podstatne menej cennej energie zabudovanej batérie a zároveň vytvorí dojem skutočne jemného displeja bez viditeľných pixelov.

Bez 3,5 mm jacku

Tak ako aj pri voľbe rozlíšenia displeja, aj v tomto prípade je už takmer isté, že majitelia slúchadiel s 3,5 mm jack koncovkou budú musieť hľadať redukciu na USB-C port alebo prejsť na bezdrôtovú technológiu Bluetooth.

Pozrite si

3,5 mm audio port skončí aj na Androidoch

Totožný scenár si už museli vyskúšať priaznivci nového iPhonu 7 a vlajkovej lode Lenovo Moto Z, ktorej balenie ale výrobca obohatil o potrebnú redukciu.

Snapdragon 830

Aktuálny model Samsung Galaxy S7 beží na čipe Snapdragon 820, a teda môžeme predpokladať posun na výkonnejší mobilný procesor.

Zdroj | Qualcomm

Nové procesory Snapdragon 830 na novej 10 nm technológii uvidíme v smartfónoch už začiatkom budúceho roka a práve nová vlajková loď by mala byť prvým zariadením s výkonným procesorom.

Vylúčiť však nemôžeme ani Snapdragon 835, ktorý by mal byť predstavený na blížiacej sa konferencii CES 2017 v Las Vegas a Exynos 8895 z vlastnej výroby.

,,Home“ tlačidlo pod displejom

Úspech takmer bezrámikového čínskeho smratfónu Xiaomi Mi Mix vyvolal záujem u mnohých veľkých výrobcov, ktorí začali predstavovať prvé koncepty.

Možno prvou veľkou svetovou značkou smartfónov s bezrámikovým modelom bude kórejsky Samsung. S tým je spojený predpoklad umiestnenia zaužívaného ..Home“ tlačidla so skenerom odtlačkov prstov pod displejom.

Najväčšou záhadou ostáva dizajn novinky. Možno aj takto bude vyzerať blížiaci sa Samsung Galaxy S8.

Určite sa nielen my v redakcii, ale aj vy tešíte na novú vlajkovú loď z dielne Samsungu, ktorá by mala byť ďalším úspešným modelom zo série ,,S“.

Zdroj