Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aký bude očakávaný smartfón LG G6?

Aký bude očakávaný smartfón LG G6?
Zdroj | Phonearena
Marek Hudák
Aký bude očakávaný smartfón LG G6?
Zdroj | Phonearena
Zdroj | Phonearena

Predstavenie očakávaného smartfónu LG G6 je už takmer za rohom. Čo všetko teda vieme o novej vlajkovej lodi kórejského výrobcu?

Pozrite si

LG G6 – prvý na svete so širokouhlým displejom

S blížiacim sa oficiálnym dátumom predstavenia novej vlajkovej lode sme sa dočkali už množstva špekulácií, ktoré sa v mnohých prípadoch potvrdili.

Najväčšou neznámou je batéria, ktorá by v závislosti od parametrov nemala mať menšiu kapacitu ako 3 000 mAh. Takisto nezodpovedaná je otázka o váhe zariadenia a jeho hrúbke.

Bez 835-ky

Minuloročná vlajková loď prišla na trh s výkonným procesorom Snapdragon 820 a 4 GB pamäťou RAM, no nasledujúca verzia pravdepodobne nebude taká výkonná, ako by sa mohlo očakávať.

Predpokladalo sa, že smartfón LG G6 bude vybavený novým čipom Snapdragon 835, avšak posledné správy nasvedčujú dominancii Samsungu. Ten si mal rezervovať novinku a zároveň tak vyradiť LG.

Pozrite si

Snapdragon 835 – radikálne vylepšenia v každom smere

Zdroj | Qualcomm

Na základe toho by mal výrobca použiť stále výkonný Snapdragon 821. Nemal by chýbať USB-C port a aspoň 4 GB pamäť RAM.

Juhokórejsky výrobca sa navyše pochválil zvýšenou bezpečnosťou. Novinka bude mať upravenú bezpečnosť batérií, aby nedošlo k ich horeniu. Smartfón bude tiež odolnejší voči teplotným rozdielom a pádom. Všetko nasvedčuje tomu, že LG nechce opakovať minuloročný osud Samsungu.

Bez modulov

Divízia LG Display predstavila a zároveň potvrdila, že 5,7-palcový displej s rozlíšením 1 440 x 2 880 px, takzvaný QHD+, s netradičným pomerom strán 18:9 a len minimálnymi rámikmi (0,2 mm horná časť a 0,54 mm pravá a ľavá strana) bude použitý v pripravovanom sa smartfóne LG G6.

Zároveň bola potvrdená aj absencia nových modulov, ktoré sa v súčasnej vlajkovej lodi neosvedčili. Výrobca sa preto chce opäť zamerať na zaujímavý a funkčný dizajn.

Mnohé rendery nasvedčujú klasickému plochému displeju bez zaoblenia. Displej, ako aj celé telo zariadenia, by mali byť vodeodolné. Žeby sa na trhu objavila ďalšia vlajková loď, ktorá sa nezľakne dažďa?

Duálna kamera

Umiestenie snímača odtlačkov prstov pod duálnu kameru je už takmer samozrejmosťou. Chýbajú ale bližšie špecifikácie, ktoré by aspoň čiastočne priblížili hodnotu pixelov.

Pozrite si

Čo všetko vieme o Samsung Galaxy S8?

Zdroj | Droid-life

Model LG G5 v súčasnosti disponuje taktiež duálnym fotoaparátom zloženým zo 16 Mpix a 8 Mpix snímača s optickou stabilizáciou. V prípade LG G6 môžeme predpokladať podobné parametre.

Bezdrôtové nabíjanie?

Očakávaný smartfón by mal bežať na súčasnej verzii operačného systému Android 7.0 so spomínaným procesorom Snapdragon 821, prípadne 835.

Kapacita batérie nebola špecifikovaná, no je pravdepodobné, že budúci majitelia sa môžu tešiť na bezdrôtové nabíjanie. Špekulácia sú postavené na predstavení bezdrôtovej nabíjačky z októbra minulého roka.

Zdroj | LG

LG deklaruje rýchlosť, ktorú nedokážu vyrovnať niektoré moderné drôtové nabíjačky. Z 0 na 50% by mala zvládnuť nabiť batériu za približne polhodinu. Oproti tomu je technológia od Samsungu schopná dosiahnuť 100 % v modeli S7 za necelé dve hodiny.

Už koncom mesiaca

LG rozposiela pozvánky na tlačovku počas kongresu MWC 2017 v Barcelone. 26. februára o 12:00 (13:00 nášho času) sa dozvieme, aká bude nová vlajková loď LG G6. Na rozdiel od Samsungu, ktorý by mal predstaviť S8 až koncom marca.

Zdroj | LG