Aký bol rok 2015 na TECHBOX.sk?

Rok 2015 sa nenávratne končí a s ním prichádza aj možnosť bilancovať čo sa počas neho udialo. Na TECHBOX.sk sa toho udialo mnoho, čo nás samozrejme teší. Pozrite sa s nami, ako vyzeral rok 2015 v podaní TECHBOXu skôr, ako otvoríte šampanské a privítate rok 2016.

V januári 2015 sa konala výstava CES 2015, z ktorej sme vám priniesli až 144 článkov. Hoci sme v Las Vegas v tomto roku neboli osobne, TECHBOX.sk bol určite jedným z portálov, ktoré vám priniesli najviac noviniek z tejto svetovej výstavy elektroniky. Budúci rok to nebude inak. Okrem toho sme stihli v januári vyskúšať naplno jeden z najdrahších smartfónov na našom trhu, Vertu Aster. Január sme tak uzavreli ako rekordný mesiac s takmer 240 článkami!

MWC

Vo februári sme mali možnosť medzi prvými vyskúšať nový Olympus OM-D E-M5 Mark II v Prahe, ale aj ohnutý smartfón LG G Flex 2. Koncom mesiaca sme začali úspešnú spoluprácu s novým Denníkom N, ktorá trvá doteraz. Na konci mesiaca sme sa vypravili na výstavu MWC 2015 do neďalekej Barcelony. Výstava začala prakticky až 1. marca, no o novinkách sme vedeli už dopredu. Počas pár dní sme však priniesli 65 článkov mobilných noviniek všetkého druhu s množstvom živých fotografií priamo z výstavy.

V marci sme medzi prvými vyskúšali horúce novinky Samsung Galaxy S6 a S6 edge, či myšku Logitech MX Master Wireless Mouse, no skúsili sme aj Big Tasty menu známeho reťazca rýchleho občerstvenia. Okrem toho sme sa povenovali LTE na Slovensku a vyskúšali LTE od Swanu.

Apríl nepatril bláznom. Vyskúšali sme Nikon s 83x zoomom, ale skúsili sme roztrepať najnovší Samsung Galaxy S6. Nepodarilo sa. Okrem toho sme začali rozoberať veci. Prvou bola SD karta. V polovici mesiaca sme boli v Košiciach na výstave Audio, video a domáce kino 2015 Košice. Na konci mesiaca sme sa presťahovali do nových, krajších a väčších priestorov.

renault_master_l3h2_stahovanie_21

V máji sme už začali naplno rozmýšľať, kto nám spraví nový web, o ktorom sme snívali už na Vianoce pred rokom. Nastal ten správny čas a tak sa spustil šialený kolotoč, ktorého výsledok môžete už pár mesiacov vidieť na webe.

Jún, júl a august sme si síce užívali slnko, ale nelenili sme. Denne aktualizované články nám zaberali len zlomok času. Uhorkovú sezónu sme ani nezachytili a tak ste si mohli čítať aj o tom, ako sa vyznať v počítačoch či ako si vyčistiť notebook alebo ako sa postaviť k novému Windows 10.

V júli sme začali s novým seriálom o značkách a tzv. long-read článkoch. Prvým na zozname bol Logitech. Prečítať ste si ale mohli aj množstvo recenzií horúcich produktov, koncom augusta to boli napríklad VR okuliare od Samsungu. Na konci augusta sme konečne videli prvú verziu nového webu TECHBOX.sk 2.0, no ešte sme vám ju nemohli ukázať.

September patril výstave IFA 2015 v Berlíne, kde sme taktiež nemohli chýbať. Priniesli sme takmer 80 článkov o novinkách s množstvom živých záberov priamo z výstavy. Po výstave sme si ale nevydýchli. Odleteli sme do Londýna na predstavenie nových reproduktorov B&W, začali sme natáčať 12-dielny Orange VIDEOseriál a čakal nás deň D, teda spustenie nového TECHBOX 2.0. Posledné úpravy a 21.9. to prišlo. Nový web ožil aj s unikátnymi Rýchlymi správami, ktoré deň čo deň prinášajú aktuálne novinky zo sveta technológií.

TECHBOX.sk 2.0 ico

Akútny nedostatok času a spánku nespôsobovalo len dolaďovanie nového webu, ale i príprava nových printových čísiel TECHBOXu, ale i PDF magazínu TECHBOX Android Špeciál. Popri tom sme dali dokopy skratky pre OS X, pozreli sa na históriu Google v ďalšom long-read článku a rozobrali náš ďalší smartfón. V októbri sme jazdili aj na Rolls-Royce Ghost s fanúšičkou z Facebooku a vyskúšali unikátny reproduktor Devialet Phantom.

V novembri začali nielen vianočné reklamy operátorov, ale aj náš seriál Vianoce 2015, v ktorom sme vám 2x týždenne prinášali tipy a rady čo a ako nakupovať z rôznych oblastí elektroniky. V novembri ste si mohli prečítať unikátnu fotoreportáž z fabriky Bowers & Wilkins z anglického závodu vo Worthingu. Medzi prvými sme vyskúšali aj  hodinky Samsung Gear S2, smartfón Sony Xperia Z5 či elektrickú kolobežku Perut Trek Delux.

December patril Vianociam a množstvu noviniek, ktoré nie a nie utíchnuť. Okrem toho sme priniesli už 4. long-read článok, tentoraz o histórii Microsoftu. Vyskúšali sme však aj najnovší Google Nexus 5X či to, ako si Microsoft predstavuje budúcnosť so systémom Continuum.

Okrem toho sme dostali do rúk luxusný smartfón Xperia Z5 Premium a ukončili 12-dielny Orange VIDEOseriál. 24.12. sme vypli web. Iba na pár hodín. Nechceli sme vás rušiť počas času s vašimi najbližšími. Na záver roka sme si sadli s konkurenčnými redakciami a zhodnotili rok 2015 vo svete mobilných zariadení.

TECHBOX_vianoce_off

Čo hovoria čísla?

V roku 2015 sme napísali 2 323 novinkových článkov, takmer stovku recenzií a podobný počet tém. Okrem toho ste si mohli prečítať vyše 150 testov aplikácií pre Android, iOS i Windows či pozrieť takmer 60 redakčných videí. Pekné čísla, hlavne ak si ich porovnáme s predchádzajúcim rokom.

Všetky tieto i staršie články si počas roka u nás prečítalo vyše 980 000 návštevníkov. Otvorili ste spolu viac ako 3,7 milióna stránok a zdržali sa u nás vyše 2 minút. To znamená, že sme medziročne rástli o krásnych 29,99% v počte unikátnych návštevníkov! Tak tvrdí známy Google Analytics. Podľa slovenského merača AIM Monitor sú tieto čísla menšie, no to má na svedomí iná metodika merania.

TECHBOX.sk relacie

Aj v tomto roku padol rekord v návštevnosti, a to konkrétne v decembri, kedy počet unikátnych návštevníkov dosiahol za mesiac 128 387! Pevne veríme, že aj budúci rok sa budeme môcť pochváliť s takýmito číslami. Budeme pre to robiť všetko, čo bude v našich silách a schopnostiach.

Len pre zaujímavosť, väčšina z vás, našich čitateľov, je mužského osadenstva, no teší nás, že štvrtinu návštevníkov tvorí nežnejšie pohlavie.

TECHBOX.sk muzi-zeny

Zaujímavé je aj vekové zloženie. Dominuje vekový interval 25-34 rokov (takmer 40%), nasledovaný vekom medzi 35-44 rokov (cca 27%), takže väčšina z vás je vo veku od 25 do 44 rokov.

TECHBOX.sk vek

Čo sa teda na TECHBOX.sk udialo? Mnoho. Okrem nadviazania spolupráce s rastúcim Denníkom N, presťahovania sa do novej redakcie a vytvorení nového webu, sa TECHBOX.sk presunul na nové servery, ktoré sú ešte rýchlejšie, ako tie dovtedajšie a dosiahli sme opäť rekordy v návštevnosti. Rok 2015 bol teda pre TECHBOX.sk úspešný. Samozrejme, aj vďaka vám i partnerom. Za to vám všetkým patrí veľké ĎAKUJEME!

Komentáre k článku